Strona głównaWiadomościRemaster System Shock w tarapatach. Deweloper wstrzymał prace nad grą

Remaster System Shock w tarapatach. Deweloper wstrzymał prace nad grą

Odświeżona wersja legendarnej gry akcji może nigdy nie ujrzeć światła blaszaków. Powodem produkcyjnego przestoju jest rzekomo zbyt dalekie odejście od pierwowzoru. 

Na początku była tylko wizja mogącą przywrócić życie kultowemu tytułowi PC. Na przeszkodzie w jej realizacji stały niestety pieniądze, a właściwie ich brak. Autorzy projektu szukając wsparcia trafili wreszcie na Kickstarter. Ich pomysł niespodziewanie zainteresował kilkadziesiąt tysięcy osób, co pozwoliło w ostateczności zebrać kwotę o jakiej nigdy nie marzyło studio Nightdive.

Kiedy już myśleliśmy, że wszystko jest na dobrej drodze, bowiem budżet na produkcje System Shock Remastered jest zabezpieczony na ponad 1,3 miliona dolarów, okazało się, że nic nie jest tym, na co wygląda. CEO Stephen Kick w mgnieniu oka zahibernował nasze marzenia o szybkiej premierze. Studio zatrzymało wszelkie prace, toteż przyszłość gry nie zapowiada się zbyt tęczowo.

Od Knicka dowiadujemy się, że to jego wina i pracowników, którzy zbyt ambitnie podeszli do produkcji, odrzucając wstępne założenia – to miał być remaster, bez zbędnej ingerencji w mechanikę rozgrywki. Uzyskane od fanów pieniądze otworzyły twórcom wiele drzwi do partnerów, a także przyczyniło się do wielu zmian koncepcji. Zbyt ambitne plany rzekomo przyczyniły się do podjęcia decyzji o wstrzymaniu dalszego etapu prac.

CEO zapewnia, że to tylko przerwa, która pozwoli im wrócić na właściwe tory. Jednakże można w tej scenie odnaleźć niepokój, czy też złowrogą wróżbę. Jak to bywa w tego typu przedsięwzięciach, podejrzewa się twórców o złe rozporządzenie wsparcia finansowego na grę. Czyżby zdążyli już wydać 1,3 miliona dolarów?

[you tube=IPcFU6kXeZ4]

Osobiście nie zdziwię się, jeśli wystartują z kolejną turą kampanii na Kickstarter lub będą zmuszeni wziąć kredyt, by zwrócić pieniądze wszystkim użytkownikom, którzy od samego początku wspierali ich pomysł. Jak myślicie, są jeszcze szanse na to, że zobaczymy nową wersję System Shock?  

 

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię