Strona głównaWiadomościRensenware - wirus, który zmusza do grania.

Rensenware – wirus, który zmusza do grania.

Nową zagwostką w świecie wirusów jest Rensenware, zmuszający użytkowników do zagrania w grę. Jest nieco denerwujący i niezwykle pozytywny.

Internet pełen jest niespodzianek i niebezpieczeństw czających się na niedoświadczonych użytkowników. Strony o mocno egzotycznych treściach zachęcają spragnione myszki i klawiatury do przekroczenia futryny portalu, ale tuż po postawieniu kursora na linku stawiamy sobie wyrok za ciekawość i brak rozsądku. Karą w tego typu przypadkach może być zarażenie plików systemowych jakimś cyfrowym paskudztwem, które usuwa dane, daje dostęp do informacji o osobie bądź pozwala dokonać kradzieży. Tak czy inaczej, kiedy szkodliwe oprogramowanie znajdzie się na naszym komputerze, mamy po prostu przechlapane.

Nie wszystkie jednak ataki w cyberprzestrzeni wywołują sytuacje opłakane w skutkach. Bywa, że są zwykłym żartem bądź prowokacją do wzmocnienia zabezpieczeń. Idealnym tego przykładem jest wirus pt. Rensenware stworzony przez osobę ukrywającą się pod aliasem „Tvple Eraser”. Początkowo miało to służyć tylko zabawie, lecz po chwili autor stracił kontrolę nad „niewinnym jasiem” i wirus zaczął być autonomiczną jednostką w przestrzeni internetowej.

Oprogramowanie przybrało bardzo ciekawą formę szkodliwości społecznej. Twórca zarpojektował wirus skodyfikowany z grą komputerową TH12 – Undefined Fantastic Object. W chwili przedarcia się przez firewalla uniemożliwia on dostęp do wszelkich plików przechowywanych w pamięci masowej. Lekarstwem na wywołaną infekcję nie jest przepuszczenie danych przez antywirusa, a uzyskanie 200 milionów punktów w grze na stopniu trudności Lunatic>Very Hard.        

Wirus, który nakłada obowiązek na graczu, aby ten zebrał wystarczającą ilość punktów jest sympatyczny, lecz z drugiej strony niemożliwy do sforsowania. Gra jest po prostu za trudna, bowiem większość osób już po kilku minutach odpada z rozgrywki nie zbliżając się nawet choć trochę do granicy stawianych warunków. Na szczęście autor projektu ma dla użytkowników swoiste panaceum.

Stworzył tzw. boost do nabijania punktów w grze. Po uruchomieniu algorytmu łączy się on z TH12 i w trakcie niszczenia statków przeciwnika winduje na liczniku 200 milionów potrzebnych do odszyfrowania plików. Oczywiście, ofiary wirusa mogą przez jakiś czas próbować przekroczyć wspomniany wynik, ale w razie niepowodzenia pomogą im legalne cheaty zawarte na tej stronie

Źródło: bleepstatic.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię