Strona głównaEsportSamsung inwestuje w polską drużynę e-sportową

Samsung inwestuje w polską drużynę e-sportową

Firma Samsunga zainwestowała w polską drużynę e-sportową, znaną wcześniej pod nazwą Inetkox. To zaowocowało sporymi zmianami w polskim zespole.

Inetkox to polski zespół, który powstał mniej więcej 1,5 roku temu. Stworzyli go dwaj znani streamerzy – Paweł „saju” Pawelczak oraz Patryk „easy” Dzięcioł. W ramach projektu „Go Go CS:GO” sprawdzili oni kilkuset zawodników i z tej grupy wybrali 5 ich zdaniem najlepszych, którzy stworzyli drużynę. Co prawda z czasem doszło do sporych zmian, ale popularne Koxy cały czas walczyły na polskiej scenie Counter-Strike: Global Offensive.

Teraz w drużynie doszło do kolejnych zmian. W zespół zainwestował Samsung, który stał się głównym i zarazem tytularnym sponsorem. W związku z tym drużyna zmieniła nazwę na Samsung4Gamers by Inetkox. Pod nową banderą gracze zadebiutowali już na Let’s Play Częstochowa, gdzie zajęli dobre 3. miejsce. Co ciekawe, organizacja nawiązała współpracę z innym polskim zespołem – PRIDE, który udostępni Koxom swoje zaplecze treningowe i wyjazdowe. Sytuacja jest dość nietypowa, ponieważ można byłoby pomyśleć, że są to drużyny konkurujące. Jakby tego było mało, logo PRIDE trafiło na koszulki Samsung4Gamers by Inetkox.

Cieszy fakt, że wielkie firmy coraz chętniej inwestują w drużyny e-sportowe, także te polskie. Samsung z pewnością zdecydował się na taki krok z powodu chęci wypromowania nowej linii monitorów dla graczy. Nie zmienia to jednak faktu, że dla młodych zawodników jest to okazja na rozwój umiejętności, gdyż mogą całkowicie skupić się na grze. To niezwykle ważne na początku kariery.  

Źródło: Cybersport

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię