Strona głównaGryAktualnościResident Evil Village – Oprócz Lady Dimitrescu będą też inni lordowie. Poznaj...

Resident Evil Village – Oprócz Lady Dimitrescu będą też inni lordowie. Poznaj wszystkich

Jeżeli zapytamy kto jest najbardziej charakterystyczną postacią w Resident Evil Village, to większość z nas odpowie, że Lady Dimitrescu. Jednak nie tylko ona napsuje krwi głównemu bohaterowi, jest jeszcze trójka lordów.

Głównym przeciwnikiem, który stał się niejako maskotką Resident Evil Village jest Lady Dimitrescu. Jednak gigantyczna wampirzyca to jeden z czwórki lordów, służących Matce Mirandzie – przywódczyni kultu, której boją się wszyscy mieszkańcy wioski. Ekipa ING zdradziła kogo jeszcze spotkamy w czasie naszej przeprawy.

Zobacz: Wiedźmin – drugi sezon serialu zadebiutuje jeszcze w tym roku

Lady Dimitrescu

Resident Evil: Village

Jest pierwszym z lodów służących Matce Mirandzie. Wampirzyca mierząca sobie 2,9 metra wzrostu mieszka w zamku wraz z trzema córkami, również wampirzycami. Inspiracją do jej stworzenia była Elżbieta Batory, spokrewniona z polskim królem Stefanem Batorym. Węgierska arystokratka nazywana również Krwawą Hrabiną. Co ciekawe Elżbieta Batory była również inspiracją dla Krwawej Hrabiny, którą musieliśmy ubić w Diablo 2. Dimitrescu zawiera w sobie również cząstkę Morticii Addams z serialu i filmów Rodzina Addamsów oraz demona Hasshaku-sama z japońskiej legendy miejskiej o wysokiej kobiecie w bieli. Demon ten co 10 lat odwiedza pewną wioskę i wybiera sobie nowego partnera, którego uśmierca w ciągu kilku dni.

Karl Heisenberg

Resident Evil Village - Karl Heisenberg

Mieliśmy okazję zobaczyć go w zwiastunach gry. Ubrany w skórzaną kurtkę, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Jest on inżynierem używającym wielkiego młota. Lubi palić cygara. Według dyrektora artystycznego Tomonori Takanao, wygląd Karla został zainspirowany modą z lat 60-tych. Możemy go spotkać w fabryce.

Salvatore Moreau

Salvatore Moreau

Mieszka nad zbiornikiem wodnym w pobliżu wioski rybackiej. Z wyglądu przypomina żabę, albo Troglodytę z serii HOMM. W zamyśle twórców miał on być najbardziej odrażającą istotą na Ziemi. Szkoda tylko że swoje wdzięki skrywa pod płaszczem.

Donna Beneviento

Resident Evil Village - Donna Beneviento

Ubrana w czarny strój żałobny, ma zasłoniętą twarz. W ręce trzyma marionetkę o imieniu Angie. I w sumie to ta kukła jest najbardziej przerażającym elementem. Zresztą jak podaje Morimasa Sato, reżyser gry, sam zdziwił się, że amerykańska część zespołu bała się właśnie lalki.

W Stanach Zjednoczonych reakcje ludzi na kukłę były dość intensywne. Oczywiście, ucieszyło mnie to, ale jednocześnie, jako Japończyka, zaskoczyło mnie, że uznali marionetkę za tak przerażającą.

Angie i jej właścicielka Donna mieszkają w Domu Beneviento na obrzeżach wioski, gdzie nikt się nie zapuszcza.

Premiera Resident Evil Village już 7 maja na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series oraz Stadia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię