Strona głównaGryAktualnościRespawn oficjalnie potwierdził prace nad trzema nowymi grami Star Wars

Respawn oficjalnie potwierdził prace nad trzema nowymi grami Star Wars

EA potwierdziło, że Respawn Entertainment pracuje nad trzema nowymi grami z uniwersum Star Wars. Wśród tytułów jest kontynuacja Star Wars Jedi: Fallen Order.

Poza Fallen Order 2, którego reżyserem jest Stigiem Asmussenem. Studio opracowuje jeszcze nową grę strategiczną oraz grę FPS. W pracach nad strzelanką bierze udział były wiceprezes ds. rozwoju LucasArts Peter Hirschmann, który był także producentem wykonawczym oryginalnych gier serii Star Wars Battlefornt. Prace nad grą już trwają.

Zobacz: Nie powinniśmy liczyć na premierę Dragon Age 4 w tym roku

W produkcji gry strategicznej bierze udział również Bit Reactor, niedawno założone studio z siedzibą w Maryland, którego ekipę stanowią weterani XCOM i Civilization ze studia Firaxis Games.

Wszystkie projekty będzie nadzorował Vince Zampella, dyrektor generalny grupy i założyciel Respawn.

W oświadczeniu Hirschmann dodał:

Praca z Lucasfilm Games nad nowym FPS-em w galaktyce Gwiezdnych Wojen jest dla mnie spełnieniem marzeń, ponieważ jest to historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć.

W dzisiejszym komunikacie dla prasy EA nie wspomniało o DICE, twórcy ostatnich gier Star Wars Battlefront, ani o deweloperze Star Wars Squadrons, EA Motive, który robi remake Dead Space.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię