Strona głównaWiadomościRewelacyjne wyniki finansowe Nvidii. Zieloni mogą pływać w kasie

Rewelacyjne wyniki finansowe Nvidii. Zieloni mogą pływać w kasie

Rewelacja – to jedno słowo wystarczy, aby opisać wyniki finansowe Nvidii za drugi kwartał fiskalnego roku 2019. Niemal w każdym aspekcie wzrosty są kilkudziesięcioprocentowe. To w głównej mierze zasługa świetnie sprzedających się kart graficznych. 

Przychody w drugim kwartale fiskalnego roku 2019 wyniosły aż 3,12 mld dolarów, co jest kwotą o 40% wyższą niż w analogicznym okresie rok wcześniej. W dużej mierze to zasługa marży wynoszącej aż 63,3%. To wynik o 4,9% lepszy niż w drugim kwartale 2018 roku. Jednak najważniejsze w tym wszystkim są zyski, a te również zachwycają. Zysk operacyjny wyniósł 1,157 mld dolarów, co stanowi wzrost o 68% rok do roku. Z kolei zysk netto to 1,101 mld dolarów. To już rezultat lepszy od 89%. Patrząc na to wszystko może się wydawać, że rok temu Nvidia przechodziła jakiś kryzys, ale w drugim kwartale 2018 roku notowała wzrost przychodów o 56% rok do roku. 

Oczywiście największe zyski przyniósł segment gamingowy, który odpowiada za 1,805 mld dolarów przychodu. To aż o 52,2% więcej niż rok wcześniej. Tak dobry wynik udało się uzyskać nawet pomimo wciśnięcia hamulca awaryjnego wśród większości kopaczy kryptowalut. Pozostałe segmenty, na których działa Nvidia to między innymi: centra danych (760 mln przychodu), rynek motoryzacyjny (161 mln przychodu) oraz rozwiązania dla profesjonalistów (281 mln przychodu). 

W kolejnym kwartale Nvidia spodziewa się uzyskać 3,25 mld dolarów przychodu z marżą wynoszącą 62,6% +/- 0,5%. 

Źródło: Nvidia

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię