Strona głównaWiadomościWszystkie procesory Core 9. generacji z lutowanym iHS?

Wszystkie procesory Core 9. generacji z lutowanym iHS?

Do tej pory liczne źródła wspominały, że lutowany iHS trafi tylko do modelu Core i9-9900K. Teraz dowiadujemy się, że może być zdecydowanie lepiej. Efektywniejsze rozwiązanie może być wykorzystywane także w Core i7-9700K oraz Core i5-9600K. 

Informacje pochodzą z serwisu VideoCardz, który dotarł do prezentacji Intela na temat nowych procesorów. Możemy dowiedzieć się z niej kilku ciekawych rzeczy. Pierwsza dotyczy właśnie lutowanego iHS, określanego mianem STIM (Solder Thermal Interface Material). W materiale źródłowym pojawia się informacja, że lut pojawi się na pewno w modelu Core i9-9900K. Jednak wystarczy przyjrzeć się jednemu ze slajdów, aby dojść do wniosku, że na to samo mogą liczyć modele Core i7-9700K i Core i5-9600K. Dlaczego? Ponieważ przy wzmiance o STIM nie ma “gwiazdki”, która oznacza, że dane rozwiązanie nie trafi do wszystkich układów.

Druga informacja jest równie ciekawa. Z prezentacji możemy wyczytać, że procesory Intel Core 9. generacji będą kompatybilne ze wszystkimi chipsetami z serii 300. Są to: B360, H370, H310, Q370 i Z370. Oprócz tego do sprzedaży trafi też nowa konstrukcja, czyli Intel Z390 Express. To świetna informacja dla wszystkich posiadaczy najnowszych płyt głównych, bowiem nie będą oni zmuszeni do wymiany tego elementu komputera. 

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię