Strona głównaWiadomościRiot Games idzie na wojnę z twórcami gier mobilnych

Riot Games idzie na wojnę z twórcami gier mobilnych

Riot Games złożylo pozew do sądu przeciwko Shanghai Moontoon Technology. Chińska firma miała naruszyć własność intelektualną twórcy League of Legends poprzez wykorzystywanie zawartości gry w swoich produkcjach mobilnych.

Zdaniem Riot Games firma Shanghai Moontoon Technology wykorzystała w swoich grach mobilnych elementy pochodzące z League of Legends. Na liście znajdują się zarówno postacie, wygląd map, czy też jednostki i potwory. Twórcy LoL-a wcześniej skontaktowali się z chińskim deweloperem i ten poczynił tylko nieznaczne zmiany w swojej produkcji, wciąż pozostawiając wiele elementów zaczerpniętych z bardziej znanego tytułu.

Co ciekawe, gdy tylko gra o nazwie Mobile Legends: 5v5 MOBA pojawiła się w Sklepie Play, Riot Games poinformowało Google o zaistniałej sytuacji. Sklep z aplikacjami nie zdążył jednak zareagować, ponieważ chińska firma sama usunęła grę nie informując o tym ani Google, ani tym bardziej Riot Games. Następnie Shanghai Moontoon Technology udostępniło grę o nowym tytule Mobile Legends: Bang bang, która okazała się niemal tą samą grą po niewielkich poprawkach.

Do sądu wpłynął 44-stronny dokument, w którym Riot Games załączyło dokładne opisy i zdjęcia wszystkich elementów, które zostały „zapożyczone” z League of Legends, a które znajdziemy w grach mobilnych produkcji Shanghai Moontoon Technology.

Źródło: Slingshot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię