Strona głównaWiadomościPo letniej wyprzedaży Valve zbanowało ponad 40 tys. cheaterów

Po letniej wyprzedaży Valve zbanowało ponad 40 tys. cheaterów

Valve Anti-Cheat, znany także pod skróconą nazwą VAC, wykrył ponad 40 tys. cheaterów i zbanował im konta. To najprawdopodobniej pokłosie ostatniej wyprzedaży, na której można było kupić wiele gier po obniżonych cenach.

System VAC każdego dnia automatycznie wykrywa oszustów w grach i banuje im konta. Zazwyczaj liczba dziennych banicji kształtuje się na poziomie 3-4 tys., co z jednej strony może się wydawać liczbą wysoką, ale biorąc pod uwagę wszystkich graczy, to raczej nie  imponuje. Jednak kilka dni temu, dokładnie 5 lipca, system VAC nałożył bana aż na 40411 kont, co jest nowym rekordem.

Skąd taka liczba? To najprawdopodobniej pokłosie ostatniej wyprzedaży, dzięki której można było bardzo tanio kupić wiele gier, np. Counter-Strike: Global Offensive. Dla twórców cheatów to doskonała okazja, aby stworzyć kilka kont i testować na nich nowe rozwiązania. Jeśli zostają wykryte przez VAC, to wymagają poprawy. Właśnie stąd mogła się wziąć tak duża liczba banicji. Nie może też zapominać o zwykłych graczach, którzy postanowili trochę sobie pomóc w grze.

Tego dnia zbanowani gracze stracili przedmioty (w tym skiny) o łącznej wartości około 10 tys. dolarów. Co ważne, do tej sumy nie zalicza się cen samych gier, a jedynie wszelkich dodatków. Zatem straty są prawdopodobnie dużo wyższe. Aktualnie dzienna liczba banów wróciła już do standardowego poziomu.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię