Strona głównaGryRiot Games pracuje nad nowymi grami. Niekoniecznie w świecie LoL-a

Riot Games pracuje nad nowymi grami. Niekoniecznie w świecie LoL-a

Słyszysz “Riot Games” od razu myślisz “League of Legends”. Jednak wkrótce może się to zmienić. Firma od jakiegoś czasu szuka nowych pomysłów, które nie muszą mieć wiele wspólnego z Ligą Legend. Jednym z nich jest nowe MMO. 

Riot Games z pewnością nie może narzekać na brak gotówki. League of Legends okazało się strzałem w dziesiątkę. Jedna z najpopularniejszych gier na świecie przyniosła mało znanemu studiu ogromne zyski. Pieniądze, po wielu latach od premiery, cały czas spływają w błyskawicznym tempie. Jednak opieranie biznesu na jednym tytule jest co najmniej ryzykowne. Dlatego też Riot Games myśli o nowych produkcjach, czego dowodzi tweet Marca Merrilla:

Przy okazji Variety przeprowadziło z nim wywiad, w którym zdradził kilka ciekawych rzeczy:

– To dla nas ekscytujący czas. Przeobrażamy się z firmy od League of Legends w firmę, którą będziemy w przyszłości. Od tak dawa pracujemy nad tak wieloma rzeczami. Mój tweet celowo był lekko kontrowersyjny. Oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem, że możemy nie dowieść, ale z drugiej strony jest to bardzo ważne i ekscytujące, że umysły graczy skupiają się na tym, co dopiero może nadejść – powiedział Marc Merrill, jeden ze współzałożycieli Riot Games.

Merrill w dalszej wypowiedzi przyznał, że ich dział RND (badań i rozwoju) sprawdza wiele możliwych gatunków gier, wśród których znajduje się także MMO. Jednocześnie dodał, że gra – o ile kiedykolwiek zostanie wydana – wcale nie musi dotyczyć świata League of Legends. Może to być zupełnie nowa marka.

Nie od dzisiaj pojawiją się plotki, według których Riot Games pracuje nad nowymi grami. Teraz, za sprawą jednego tweeta, mówi się przede wszystkim o produkcji z gatunku MMO. Jednak już od wielu miesięcy chodzą słuchy, że deweloper pracuje nad strzelanką, która miałaby być konkurencją dla Counter-Strike’a. Niektórzy, bardziej zorientowani w temacie, są wręcz zdania, że data premiery jest już bardzo bliska i Riot ma realną szansę zagrozić Valve. Czas pokaże, co z tego wyjdzie.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię