Strona głównaWiadomościRoccat Vulcan - nowe klawiatury mechaniczne z autorskimi przełącznikami

Roccat Vulcan – nowe klawiatury mechaniczne z autorskimi przełącznikami

Dla wielu osób może to być szokiem, ale jest dużo więcej przełączników mechanicznych niż tylko Cherry MX, Kailh lub Gateron. Wiele firm oferuje własne, autorskie konstrukcje. Do tego grona należy zaliczyć SteelSeries oraz Logitecha. Teraz grupa powiększyła się o markę Roccat i przełączniki Titan.

Przełączniki powstały przy współpracy z firmą TTC. Głównym celem było stworzenie bardziej responsywnych i szybszych mechaników. Czy to udało się osiągnąć? Na papierze wygląda to obiecująco. Roccat Titan mają zredukowany punkt aktywacji z 2 do 1,8 mm. Poza tym producent zapewnia, że – dzięki nowemu oprogramowaniu i wysokiej jakości komponentom – czas aktywacji przełącznika skrócono o 20 procent.

Firmie zależało również na odpowiedniej prezentacji nowego systemu podświetlenia Roccat AIMO. Dlatego obudowa przełączników jest przezroczysta. W ten sposób światło wydobywające się z diody LED RGB bez problemu dociera do oczu użytkownika.

Pierwszymi klawiaturami, które zostały wyposażone w nowe przełączniki są modele z serii Roccat Vulcan. W sumie do sprzedaży trafią trzy modele: Vulcan 80 w cenie 130 euro, Vulcan 100 AIMO w cenie 150 euro oraz Vulcan 120 AIMO w cenie 160 euro. Każda z nich wyposażona jest w aluminiową płytę wierzchnią, mechaniczne pokrętło do kontroli multimediów, magnetyczną podpórkę pod nadgarstki oraz regulowane, gumowe stopki. Premiera przewidziana jest na trzeci kwartał 2018 roku.

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię