Strona głównaWiadomościROG Strix Flare - nowa klawiatura mechaniczna Asusa

ROG Strix Flare – nowa klawiatura mechaniczna Asusa

Właśnie trwające targi CES 2018 w Las Vegas obfitują w wiele premier sprzętów dla graczy. Jednym z producentów, który zaprezentował akcesoria gamingowe, jest Asus. Oferta Tajwańczyków powiększyła się właśnie o klawiaturę mechaniczną ROG Strix Flare.

Asus ROG Strix Flare to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna z odłączaną podpórką pod nadgarstki w zestawie. Wyposażona jest w przełączniki Cherry MX z podświetleniem RGB, co oznacza, że każdy użytkownik będzie mógł wybrać własny kolor iluminacji. Do sprzedaży trafią standardowe modele przełączników, czyli: czerwone, czarne, niebieskie i brązowe. Oprócz tego do kupienia będzie również wersja z nowymi Cherry MX Silver, w których punkt aktywacji to zaledwie 1,2 mm, a całkowity dystans przycisku to 3,4 mm. Dzięki temu mają być szybsze od standardowych „wisienek”.

Nowa klawiatura wyposażona jest w podświetlenie RGB, które znajduje się nie tylko pod przyciskami, ale także na krawędziach obudowy. Co ważne, dodatkowe diody są sterowane oddzielnie. W sumie przygotowany 13 różnych efektów do wyboru, a całością można sterować przy pomocy oprogramowania Asus Aura. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe klawisze multimedialne, w tym rolkę do regulacji głośności, które zostały umieszczone po lewej stronie. Producent zapewnia, że była to przemyślana decyzja. Dzięki temu gracze nie będą musieli odrywać ręki od myszki, aby zmienić ustawienia.

Klawiatura trafi do sprzedaży w lutym 2018 roku. Sugerowana cena detaliczna to 179,99 dolarów.

Źródło: AnandTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię