Strona głównaWiadomościMad Catz wraca z zaświatów i prezentuje nowe sprzęty

Mad Catz wraca z zaświatów i prezentuje nowe sprzęty

Jeśli śledzicie najnowsze doniesienia ze świata nowych technologii, to wiecie, że firma Mad Catz wróciła do żywych. Teraz, na targach CES 2018 w Las Vegas, zaprezentowano nowe sprzęty dla graczy – klawiaturę, myszkę z podkładką oraz słuchawki.

W zeszłym roku, dokładnie 30 marca, firma Mad Catz złożyła wniosek o upadłość. Marka nie przetrwała problemów finansowych, w które wpadła między innymi z powodu gry Rock Band 4. Dość niespodziewanie, pod koniec 2017 roku pojawiły się doniesienia o powstaniu ze zmarłych. Okazuje się, że prawa do marki wykupili Chińczycy, którzy postanowili wskrzesić znaną firmę i nadal produkować akcesoria dla graczy sygnowane charakterystycznym logo. Pierwsze zaprezentowano właśnie na targach CES 2018 w Las Vegas.

Pierwszym ze sprzętów jest bezprzewodowa myszka R.A.T.AIR. W połączeniu ze specjalną podkładką nie potrzebuje ona dodatkowego ładowania, ponieważ energia we wbudowanym akumulatorze przez cały czas jest uzupełniana dzięki zjawisku indukcji. To kolejne urządzenie tego typu po Logitechu i Razerze. Jeśli chodzi o gryzonia, to został on wyposażony w topowy sensor optyczny Pixart PMW3360 z maksymalnym DPI na poziomie 12000 oraz przełączniki mechaniczne pod głównymi przyciskami o żywotności 20 mln aktywacji. W zestawie znajduje się również kabel USB, gdyby ktoś chciał korzystać z gryzonia przewodowo.

Kolejne sprzęty to klawiatura mechaniczna S.T.R.I.K.E.4. Na ten moment wiemy jedynie, że jest ona wyposażona w aluminiową ramę oraz podświetlenie RGB. Zastosowane przełączniki mają oferować żywotność na poziomie 50 mln aktywacji, ale dokładny model pozostaje tajemnicą. Niewiele wiadomo też na temat słuchawek F.R.E.Q.4, które również mają mieć metalową ramę, 40-milimetrowe przetworniki neodymowe oraz mikrofon kierunkowy z technologią redukcji szumów.

Na razie Mad Catz nie zdradził cen ani dokładnej daty premiery nowych urządzeń.

Źródło: AnandTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię