Strona głównaEsportRozgrywki ESL będą transmitowane na Facebooku

Rozgrywki ESL będą transmitowane na Facebooku

ESL oraz Facebooku podpisały umowę, na mocy której jedne z najpopularniejszych rozgrywek esportowych na świecie będą transmitowane na największym serwisie społecznościowym.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że esport z miesiąca na miesiąc, a nawet z tygodnia na tydzień staje się coraz popularniejszy. Na całym świecie potyczki profesjonalnych graczy śledzą miliony użytkowników. Rynek się rozrasta, a to oznacza też coraz większe pieniądze. Nic zatem dziwnego, że serwisy społecznościowe zaczynają walczyć o swój kawałek rynku. Do tej pory rozgrywki esportowe kojarzyły się przede wszystkim z Twitchem. Od niedawna o swoje walczy też YouTube. Teraz do walki dołączył Facebook, który podpisał właśnie umowę z ESL.

Na mocy porozumienia rozgrywki organizowane przez ESL będą transmitowane na Facebooku. Dotyczy to między innymi pojedynków Rank S w Counter-Strike: Global Offensive. Serwis społecznościowy ma w sumie pokazać 5,5 tys. godzin transmisji. Oprócz meczów Facebook ma co tydzień prezentować kompilację najlepszych zagrań oraz materiały na temat drużyn, zawodników i młodych talentów. Na łamach serwisu nie zabraknie również transmisji z najważniejszych turniejów ESL, czyli ESL One oraz Intel Extreme Masters. Co ważne z perspektywy polskiego użytkownika, na Facebooku zobaczymy także materiały w naszym ojczystym języku.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię