Strona głównaEsportRozlosowano grupy DreamHack Summer. Szykuje się ciekawy turniej

Rozlosowano grupy DreamHack Summer. Szykuje się ciekawy turniej

Już 17 czerwca rozpocznie się kolejny turniej z cyklu DreamHack. W szwedzkim Jönköping do rywalizacji stanie 8 zespołów. Organizatorzy ogłosili właśnie podział na grupy.

DreamHack Summer zostanie rozegrany w dniach 17-19 czerwca. Tradycyjnie zawody odbędą się w szwedzkim mieście Jönköping. Łączna pula nagród nie robi może aż tak wielkiego wrażenia, bowiem wynosi zaledwie 50 tys. dolarów. To jednak nie zniechęciło kilku czołowych zespołów, aby wziąć udział w zawodach. Do Szwecji przyjadą między innymi SK Gaming, Fnatic, Gambit, Immortals, Mousesports, czy też Cloud9. Stawkę uzupełnią nieco mniej doświadczone zespoły Singularity oraz Counter Logic Gaming.

Organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy:

  • Grupa A: SK Gaming, Mousesports, Immortals, Singularity
  • Grupa B: Gambit, Fnatic, Cloud9, Counter Logic Gaming

Z każdej z grup awans wywalczą 2 najlepsze zespoły. Mecze będą rozgrywane na zasadzie drabinki podwójnej eliminacji. Co to oznacza? Na początek każdy z zespołów rozegra mecz. W kolejnej rundzie zmierzą się zwycięzcy ze zwycięzcami i przegrani z przegranymi. Wygrana w meczy zwycięzców oznacza awans z 1. miejsca, a przegrana w meczu przegranych odpadnięcie z turnieju. O drugim miejscu zadecyduje pojedynek przegranego w meczu zwycięzców z wygranym meczu przegranych. Może się to wydawać nieco skomplikowane, ale w gruncie rzeczy jest to bardzo prosty i popularny system w rozgrywkach esportowych.

Źródło: DreamHack

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię