Strona głównaWiadomościTrzy nowe monitory dla graczy Asus z serii Strix, w tym jeden...

Trzy nowe monitory dla graczy Asus z serii Strix, w tym jeden 240 Hz

Producenci prześcigają się w produkcji kolejnych monitorów dla graczy. W wyścigu tym od dawna bierze udział firma Asus, która teraz zaprezentowała trzy nowe modele z serii Strix. Każdy powstał z myślą o nieco innym odbiorcy.

Pierwszy z monitorów to Asus Strix XG32V. Jest on wyposażony w 31,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości WQHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Matryca jest zakrzywiona, a jej promień wynosi 1,8 metra (1800R). Urządzenie potrafi odświeżać obraz z częstotliwością 144 Hz, która dodatkowo – dzięki technologii AMD FreeSync – może zostać zsynchronizowana z liczbą wyświetlanych klatek na sekundę przez kartę graficzną. Poza tym XG32V ma dwa złącza DisplayPort 1.2, jeden HDMI 2.0 oraz nieznaną jeszcze liczbę portów USB 3.0. Producent chwali się też podświetleniem Aura Sync.

Drugi monitor – Strix XG27V – również ma zakrzywiony ekran IPS (1800R), ale mniejszą przekątną. Urządzenie może pochwalić się 27-calowym panelem o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli i odświeżaniu 144 Hz z obsługą technologii synchronizacji AMD FreeSync. Monitor wyposażony jest w podświetlenie diodami LED, ale nie obsługuje Aura Sync, czyli nie można „zgrać” iluminacji z innymi podzespołami. Jeśli chodzi o złącza, to oferuje po jednym DisplayPort, HDMI i DVI-D.

Ostatni monitor wydaje się najmniej imponujący, ale jednocześnie najciekawszy z perspektywy graczy, np. Counter-Strike’a. Asus Strix XG258 ma 24,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Jego największą zaletą jest bardzo wysoka częstotliwość odświeżania, która wynosi aż 240 Hz. Tak samo, jak XG27V ma podświetlenie Aura, a nie obsługuje Aura Sync. Wyposażony jest w dwa złącza DisplayPort 1.2 oraz dwa HDMI (w tym jedno w wersji 2.0). Ceny wszystkich trzech modeli pozostają na razie tajemnicą.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię