Strona głównaGryAktualnościRuneScape: twórcy zebrali ponad pół miliona dolarów na opiekę zdrowia psychicznego

RuneScape: twórcy zebrali ponad pół miliona dolarów na opiekę zdrowia psychicznego

Jagex, twórcy RuneScape, ogłosili, że na różnych akcjach dotyczących ochrony zdrowia psychicznego zebrała olbrzymią ilość pieniędzy.

Klasyczny MMORPG RuneScape jest tworzony i dopracowywany nieprzerwanie od 2001 roku. Miniony rok był dla gry bardzo owocny, między innymi za sprawą aktualizacji Desperate Measures. Gra oficjalnie pojawiła się na Steam w październiku 2020, a Jagex został oficjalnym partnerem Amazon Prime. Dzięki temu gracze mogą otrzymywać specjalne nagrody, jeśli połączą konto gry z Prime Gaming. Wciąż także dostępna jest starsza wersja, oparta o Javę i przeznaczona obecnie przede wszystkim na telefony komórkowe. W listopadzie ta wersja uzyskała rekordową liczbę 173 tysięcy jednocześnie grających.

Runescape MMO

Jednak gra i to co się z nią dzieje to nie jedyny sukces twórców. Firmie Jagex dobrze idzie także na polu akcji charytatywnych. Na swoim koncie na Twitterze firma ogłosiła, że przez cały 2020 rok udało im się zebrać w ten sposób ponad 600 tysięcy dolarów.

Zobacz: Gracz z banem na czat w Runescape wniósł sprawę do sądu. Uważa, że złamano „wolność wypowiedzi”

Deweloper prowadzi wiele inicjatyw charytatywnych, głównie skoncentrowanych na wsparciu organizacji zajmujących się zdrowiem psychicznym i samopoczuciem młodych ludzi. Na stronie Jagex można znaleźć linki do organizacji takich jak CPSL Mind, The Prince’s Trust oraz Rise Above The Disorder – każdą z nich fani RuneScape mogą wesprzeć.

Oprócz tego Jagex wspiera kilka innych organizacji: Special Effect, która pomaga graczom z niepełnosprawnościami, Blueprint for All, która zajmuje się wyrównywaniem szans w społeczeństwie oraz Brytyjskie Narodowe Muzeum Gier Video.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię