Strona głównaWiadomościRuszyła sprzedaż Intel Core i7-8086K z gwarancją OC do 5,3 GHz

Ruszyła sprzedaż Intel Core i7-8086K z gwarancją OC do 5,3 GHz

Kilka tygodni temu podczas Computex 2018, Intel zaprezentował jubileuszową serię procesorów Core i7-8086K. Teraz firma Silicon Lottery rozpoczęła sprzedaż specjalnie dobranych jednostek 8086K z usuniętym rozpraszaczem ciepła.

Oferta skierowana jest do miłośników podkręcania. Każdy z dostępnych w ofercie procesorów został ręcznie wyselekcjonowany. Z procesorów usunięto fabryczny rozpraszacz ciepła oraz zmieniono fabryczną pasę termoprzewodzącą na Thermal Grizzly Conductonaut. Według zapewnień firmy daje to możliwość uzyskania niższych temperatur pracy nawet o 15-25 stopni Celsjusza.

Seria Core i7-8086K została przygotowana z okazji 40-lecia wprowadzenia na rynek procesorów 8080 i rozpoczęcie architektury x86. Na pokładzie nowego procesora znajduje się 6 rdzeni z 12 wątkami. Procesor taktowany jest zegarem 4 GHz a tryb turbo podkręca procesor do 5 GHz. Na procesorze znajduje się zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 630.

Firma Silicon Lottery specjalizuje się w skupywaniu procesorów i samodzielnej weryfikacji maksymalnych możliwości podkręcania danej jednostki. Dzięki czemu fani wyciskania siódmych potów z procesorów kupują produkt o znanych parametrach i nie muszą liczyć na łut szczęścia.

Przedstawiciel firmy wyjaśnia:

Jeżeli chodzi o zmianę taktowania procesorów, to każdy jest inny. Niedoskonałości jakie powstają podczas produkcji powodują, że każdy z nich ma inne ograniczenia pod względem szybkości zegara. Nasze procesory zostały posegregowane zgodnie z ich możliwościami podkręcania, więc możesz zakupić procesor, który spełni twoje potrzeby.

Oferta sklepu obecnie oferuje:

  • Core i7-8086K @ m.in. 5 GHz w cenie 470 dolarów,
  • Core i7-8086K @ m.in. 5,1 GHz w cenie 500 dolarów,
  • Core i7-8086K @ m.in. 5,2 GHz w cenie 590 dolarów,
  • Core i7-8086K @ m.in. 5,3 GHz w cenie 860 dolarów.

Pierwsza pozycja to procesor pozbawiony rozpraszacza ciepła i bez określonego poziomu OC. Na ostatniej pozycji znajdują się procesory  gwarantowaną możliwością podkręcenia do 5,3 GHz w cenie 860 dolarów. Sklep realizuje również wysyłkę zamówień do Polski. Tylko czy za kilkaset MHz warto aż tak przepłacać? Ocenę pozostawiamy Wam.

Podkręcacie swoje procesory? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: tweaktown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię