Strona głównaEsportRuszyły zapisy do kwalifikacji do ROG Masters z pulą nagród 500 tys....

Ruszyły zapisy do kwalifikacji do ROG Masters z pulą nagród 500 tys. dolarów

Już dzisiaj ruszają zapisy do otwartych, polskich eliminacji do turnieju ROG Masters w Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2. Najlepsze drużyny powalczą o łączą pulę nagród 500 tys. dolarów (po 250 tys. na każdą grę).

ROG Masters to turniej organizowany między innymi przez Asusa. W zeszłym roku miał on zupełnie inną formułę. W zawodach wzięli udział znani streamerzy i nieaktywni już profesjonalni gracze, którzy stworzyli swoje własne drużyny. Jednym z takich zespołów był ten stworzony przez Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego, który finalnie wygrał całe zawody. Aż 3 graczy z drużyny trafiło później do organizacji Izako Boars, którą stworzył znany streamer.

W tym roku ROG Masters to tradycyjny turniej esportowy. Rozgrywany będzie w dwóch grach – CS:GO oraz Dota 2. W każdym tytule łączna pula nagród wyniesie aż 250 tys. dolarów, więc wygrane będą naprawdę wysokie. W sumie w turnieju eliminacyjnym weźmie udział 8 zespołów w Counter-Strike’u (5 zaproszony i 3 z otwartych eliminacji) oraz 4 w Dota2 (1 zaproszony i 3 z eliminacji). Krajowe kwalifikacje będą rozgrywane aż w 30 państwach. Pierwsze zapisy zostały uruchomione już dzisiaj i potrwają do 28 czerwca w przypadku CS:GO. W Dota2 można zapisywać się aż do 9 lipca.

Z krajowych eliminacji awans wywalczy tylko jedna drużyna, która weźmie udział w turnieju regionalnym. Z każdego takiego turnieju awans wywalczy 12 najlepszy zespołów, który w ten sposób zdobędą przepustkę do Singapuru lub Malezji (w zależności od gry). Najciekawsze spotkania będą komentowane przez duetu Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego i Patryka ‘easyego’ Dzięcioła oraz Tomasza ‘Bandita’ Borysa i Johnyego ‘Nexosa’ Oraczewskiego. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię