Strona głównaWiadomościRyzen 5 2400G bije na głowę Core i5-8400. Przynajmniej w grach

Ryzen 5 2400G bije na głowę Core i5-8400. Przynajmniej w grach

Nowe procesory AMD Ryzen 2000G z serii Raven Ridge łączą w sobie architekturę Zen z układem graficznym z rodziny Vega. Dzięki temu bardzo dobrze wypadają w grach. Można wręcz powiedzieć, że pod tym względem miażdżą intelowskich rywali.

AMD Ryzen 2400G to nowy procesor, który wyposażony jest w cztery fizyczne rdzenie oraz układ graficzny Vega 11 z 704 jednostkami strumieniowymi, 44 TMU i 8 lub 16 ROP. Obsługuje przy tym pamięci DDR4-2933. W teorii powinno się to przełożyć na niezłą wydajność w grach. A jak jest w rzeczywistości? Na szczęście w tym wypadku teoria idzie w parze z praktyką.

AMD postanowiło porównać swój procesor do rywala w podobnej cenie. Wybór padł na sześciordzeniowego Core i5-8400, który jest o zaledwie 19 dolarów droższy (według cen sugerowanych). Zgodnie z przewidywaniami Ryzen 5 2400G okazał się dużo lepszych w grach. W Battlefield 1, Overwatch, Rocket League oraz Skyrim spokojnie radzi sobie z utrzymaniem 50 i więcej klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD. Jedynie w Wiedźminie 3 ledwo przekracza 30 FPS-ów. Dla porównania Core i5-8400 tylko w Skyrim przekracza „grywalną” granicę.

Tylko czy takie porównania mają sens? Mamy co do tego spore wątpliwości. Oba procesory niby kosztują tyle samo, ale są skierowane do różnych użytkowników. Intel nigdy nie skupiał się przesadnie na mocy obliczeniowej zintegrowanych kart graficznych. Mają on przede wszystkim radzić sobie z multimediami, w tym filmami w rozdzielczości 4K. I to robią bardzo dobrze. Za grafikę mają odpowiadać modele dedykowane, z którymi Ryzen 5 2400G nie ma szans. Tymczasem procesor AMD można użyć w tańszych komputerach, bez dodatkowej grafiki. Cena ta sama, ale przeznaczenie jest różne.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię