Strona głównaWiadomościDenuvo szybko reaguje na złamanie wersji 4.8. Oto Denuvo 5.0

Denuvo szybko reaguje na złamanie wersji 4.8. Oto Denuvo 5.0

Minęło dosłownie kilka dni od informacji na temat złamania najnowszych zabezpieczeń firmy Denuvo, a już pojawiła się nowa wersja, która łata poprzednią dziurę. Czy w tej sytuacji piraci powinni już wywiesić białą flagę?

Kilka dni temu informowaliśmy o złamaniu zabezpieczeń Denuvo 4.8. Włoska grupa crackerska CPY przez wiele miesięcy walczyła z nową wersją oprogramowania, ale w końcu mogła ogłosić zwycięstwo. Udało im się stworzyć „witaminkę”, która co prawda nie usuwała Denuvo, ale obchodziła zabezpieczenie i nie pozwalała na łączenie się z serwerami do weryfikacji. Sami twórcy nazwali swoje dzieło „bypass crack”.

Nie przyszło im zbyt długo cieszyć się z tego „sukcesu”. Wystarczyło kilka dni, aby Denuvo zaprezentowało nową wersję o oznaczeniu 5.0. Dlaczego nie 4.9? Zdaniem twórców oprogramowania zmiany są tak duże i znaczące, że zasadne było oznaczenie nowej wersji pełną liczbą. Najprawdopodobniej nadchodzące gry, np. Dragon Ball FighterZ lub Final Fantasy XII: The Zodiac Age, będą już korzystać z lepszego zabezpieczenia. Aktualizację miało też otrzymać Marvel vs. Capcom: Infinite.

To najwyraźniej ten moment, w którym piraci powinni zdjąć flagę z czaszką i piszczelami i na jej miejsce wywiesić białą płachtę. To już nie ma sensu. Piractwo w końcu odchodzi do lamusa i czas się z tym pogodzić. Tym bardziej, że w przypadku wersji 4.8 i tak udało złamać się jedną grę – Sonic Forces. Wiele innych tytułów wciąż broni się przed pirackimi szablami, wśród nich chociażby Assassin’s Creed: Origins.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię