Advertisement
Strona głównaGryAktualnościS.T.A.L.K.E.R. - pierwsze wideo z wersji na Unreal Engine 4

S.T.A.L.K.E.R. – pierwsze wideo z wersji na Unreal Engine 4

Od pewnego czasu trwały prace nad przeniesieniem S.T.A.L.K.E.R.-a na Unreal Engine 4. Autor pochwalił się właśnie video z fragmentami rozgrywki swojego dzieła.

Za remake (a może remaster?) S.T.A.L.K.E.R.-a na Unreal Engine 4 odpowiedzialny jest Ivan Sorce. Najwyraźniej uznał, że prace są na tyle zaawansowane, że może pochwalić się efektem w materiale video. Rozgrywka tam zawarta dzieje się w Prypeci, opuszczonym mieście obok elektrowni w Czarnobylu. Jednak odmieniona grafika to nie wszystko, czym chciał się pochwalić autor. Nowa wersja gry zawiera też między innymi poprawiony system celowania. 

Trailer S.T.A.L.K.E.R.-a na Unreal Engine 4:

Twórca tej niezwykłej modyfikacji dla S.T.A.L.K.E.R.-a zajmuje się aktualnie dopracowaniem animacji broni, tak, żeby były bardziej płynne i realistyczne. Już planuje pokazanie kolejnych fragmentów gry, tym razem z naciskiem na poruszanie się z bronią oraz strzelaniem na odległość, w ramach testów broni.

Zobacz: STALKER 2 – prace idą zgodnie z planem, nawet w trakcie pandemii

To nie pierwszy projekt Ivana. Jest on również odpowiedzialny za podobne “przeniesienie” na UE4 gry Arx Fatalis. W obu przypadkach autor stara się jak najwierniej odtworzyć oryginalne elementy graficzne. W przypadku S.T.A.L.K.E.R.-a zastanawia się też nad wykorzystaniem ray tracingu.

Zobacz: STALKER 2 – pierwsze zdjęcie z gry

Doskonałą wiadomością dla fanów powinno być to, że nowa wersja nie będzie potrzebowała “podstawki”. Aczkolwiek może to nie spodobać się autorom oryginału – studiu GSC GameWorld. Gra nie ma aktualnie podanej żadnej daty, kiedy ukaże się finalna wersja. Nieznane są też losy ewentualnej wersji demo.

Z innymi projektami Ivana możecie się zapoznać w tym miejscu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDSOGaming
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię