Strona głównaGryAktualnościSTALKER 2 – prace idą zgodnie z planem, nawet w trakcie pandemii

STALKER 2 – prace idą zgodnie z planem, nawet w trakcie pandemii

STALKER 2 to w tym momencie prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier. Co prawda od premiery dzieli nas jeszcze wiele miesięcy, ale niektórzy zaczęli martwić się o przyszłość produkcji. Niesłusznie. Prace idą zgodnie z planem.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu gałęzi rozrywki. Póki co najlepiej radzi sobie branża gier, która wręcz notuje wzrosty spowodowane dłuższym przesiadywaniem w domu. Jednak w dłuższej perspektywie oberwie się również deweloperom, w przypadku których w znaczącym stopniu utrudniona jest produkcja gier. Nowe produkcje powstają, ale całe zespoły pracują ze swoich domów, przez co tempo może być niższe niż normalnie, a przez to premiery odłożone w czasie. Na szczęście tak nie jest w przypadku STALKER-a 2, w przypadku którego prace idą zgodnie z planem.

Zakhar Bocharov, rzecznik prasowy studia GSC Game World, przyznał w rozmowie z serwisem Cybersport.ru, że produkcja STALKER 2 idzie zgodnie z planem. Jego zdaniem Death Stranding na PC co prawda zaliczyło opóźnienie, ale już Final Fantasy VII Remake wyszło zgodnie z planem i nic nie wskazuje na to, aby przełożona miała być premiera Cyberpunk 2077. Dlatego uważa on, że wszyscy znaleźli się w podobnej i niespodziewanej sytuacji, ale radzą sobie z tym na własne sposoby.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że STALKER 2 będzie łatwy w modowaniu. Gra ma też łączyć w sobie różne pomysły, które zrodziły się w głowach twórców i być inną grą niż oryginalny STALKER, wydany ponad dekadę temu. Na ten moment premiera nadal planowana jest na 2021 rok.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię