Strona głównaWiadomościSamsung prezentuje dwa nowe modele dysków SSD z technologią V-NAND

Samsung prezentuje dwa nowe modele dysków SSD z technologią V-NAND

Firma Samsung znana jest z całkiem niezłej jakości dysków SSD. Teraz do rodzinych tych produktów dołączą dwa nowe modele, oba stworzone w technologii V-NAND.

Nowe modele oznaczone są nazwami 860 PRO i 860 EVO. Wyposażono je w interfejs SATA, a ich grupą docelową są zarówno przeciętni użytkownicy komputerów jak i komputerowi wymiatacze, którzy od dysków oczekują wydajności i niezawodności. Samsung, przekonany o obu tych cechach swoich nowych produktów, oferuje na nie aż 5-letnią gwarancję lub do 4800 terabajtów zapisanych danych.
Wewnątrz obudów siedzą 64-warstwowe moduły pamięci 512 i 256 GB V-NAND oraz 4 GB mDRAM LPDDR4 z kontrolerem MJX. To między innymi za sprawą kontrolera nowe dyski mają szybciej komunikować się z systemem hosta. Nawet jeśli dyski wpakujemy do tak wymagającej maszynki jaką jest stacja robocza oparta o system operacyjny Linux.
Deklarowana przez producenta prędkość zapisu to 530 MB/s, a odczytu – 560 MB/s. Dyski będą oferowane w następujących wariantach pojemności: 256 GB, 512 GB, 1 TB, 2 TB i 4 TB w przypadku modelu 860 PRO oraz 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB i 4 TB w przypadku modelu 860 EVO. Dodatkowo ten drugi będzie dostępny w wariancie ze złączami mSATA i M.2 dla ultra cienkich laptopów. Póki co nie znamy jeszcze polskiej ceny ani daty premiery nowych podzespołów, natomiast w USA kształtują się one na poziomie od 94.99 dolarów za najtańszy model, do 1399.99 za model z najlepszymi osiągami.

Źródło: Samsung

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię