Strona głównaWiadomościSamsung przedstawia dysk SSD o pojemności 30 TB - w końcu zmieszczę...

Samsung przedstawia dysk SSD o pojemności 30 TB – w końcu zmieszczę wszystkie gry

Samsung zabiera się za masową produkcję dysków SSD o pojemności 30 TB, które według firmy są odpowiedzią na rosnące potrzeby magazynowe w sektorze rządowym, usług finansowych, opieki zdrowotnej, edukacji, sektora ropy i gazu, dużych firm farmaceutycznych, mediów społecznościowych, usług biznesowych, handlu detalicznego i komunikacji.

Szkoda tylko, że Samsung w tej wyliczance zapomniał wspomnieć o społeczności graczy. Przepraszam, ale gry też zajmują dużo przestrzeni dyskowej a jak do tego dodamy zapisy streamów, to miejsce bardzo szybko się skończy :(. Na szczęście są jeszcze inne rozwiązania.

Nowy szybki magazyn danych Samsung PM1643 przeznaczony jest głównie na potrzeby przedsiębiorstw. Firma nie traktuje graczy, jako docelowego odbiorcy ich dysku. Urządzenie wyposażone jest w najnowszą technologię V-NAND z 64-warstwowymi, 3-bitowymi 512-gigabitowymi układami o łącznej pojemności 30,72 TB. Zapewnia też dwukrotnie większą pojemność i wydajność od poprzedniej wersji 15,36 TB, który wyszedł w marcu 2016.

W modelu PM1643 znacznie wzrosła wydajność, która jest dwa razy większa niż w przypadku SAS SSD. Wykorzystuje interfejs SAS o przepustowości 12 Gb/s i zapewnia losową prędkość odczytu i zapisu na poziomie do 400 000 IOPS i 50 000 IOPS. Prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynosi odpowiednio 2 100 MB/s i 1 700 MB/s. Stanowi to czterokrotność wydajności dla odczytu losowego i trzykrotność wydajności odczytu sekwencyjnego w porównaniu z typowym dyskiem SSD SATA o wielkości 2,5 cala.

Jaesoo Han z Samsung Electronics powiedział:

Dzięki wprowadzeniu na rynek dysku SSD o pojemności 30,72 TB po raz kolejny przekraczamy barierę pojemności pamięci masowej dla przedsiębiorstw, a przy okazji otwieramy nowe horyzonty dla systemów pamięci masowej o bardzo wysokiej pojemności dla użytkowników na całym świecie. Firma Samsung nadal będzie szybko reagować na rosnące zapotrzebowanie dostarczając dyski SSD o pojemności przekraczającej 10 TB i jednocześnie przyśpieszając wdrażanie naszych doskonałych rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Z pewnością w krótkim czasie Samsung wprowadzi kolejne warianty nowego modelu z mniejszą pojemnością. Na chwilę obecną nie jest znana jego cena. Bazując na cenie poprzedniego modelu Samsung PM1633a o pojemności 15 TB określonej na poziomie 10 000 dolarów, możemy się spodziewać, że wersja 30 TB będzie kosztować prawie dwa razy tyle. Tym samym będzie on poza zasięgiem wielu firm, nie mówiąc już o graczach.

O zakupie dysku SSD w cenie samochodu, można tylko pomarzyć. Na takim potworze zmieściłbym wszystkie gry z kolekcji. A Wasze kolekcje gier zmieszczą się na takim dysku? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię