Strona głównaWiadomościSamsung przedstawia nowe SSD dyski 8 TB

Samsung przedstawia nowe SSD dyski 8 TB

Samsung wprowadza do swojego portfolio nowy dysk SSD 8TB NVMe PCIe 3.4 x 4 NF1. I pomyśleć tylko, że firma zaczynała od eksportowania suszonych ryb.

Dysk będzie produkowany z myślą o klientach korporacyjnych i centrach danych. Samsung 8TB NF1 jest największym dyskiem półprzewodnikowym NVMe w ofercie firmy. Dużym osiągnięciem było zmieszczenie 8 TB pamięci na płytce drukowanej o wymiarach 110 mm x 20,5 mm. Nowy dysk SSD oficjalnie należy do kategorii (NGFFF) NF1. Zostanie zestandaryzowany przez JEDEC Solid State Technology Association w październiku tego roku. W porównaniu z dyskiem SSD M.2, NF1 jest szerszy zaledwie o 8,5 mm, ale ma dwukrotnie większą pojemność.

W komunikacie prasowym Samsung chwalił się, że jeden z partnerów biznesowych zestawił 72 dyski 8 TB NF1 w stelażu 2U co dało łącznie 576 TB przestrzeni dyskowej.

Tajemnica dysku tkwi w firmowych kościach NAND o pojemności 512 GB. Samsung połączył 16 takich chipów z płytką drukowaną. Składają się one z 16 warstw 3-bitowych, 256 gigabitowych chipów V-NAND. Producent nie ujawnił dokładnego modelu kontrolera. Wcześniej w dyskach NF1 wykorzystywane były sterowniki Phoenix.

Firma potwierdziła, że nowy dysk będzie wykorzystywał kontroler obsługujący protokół NVM Express 1.3 i połączenie PCI Express 3.0 x 4. Dlatego też dysk SSD może zapewnić prędkość odczytu sekwencyjnego na poziomie 3 100 MB/s i zapisu na poziomie 2 000MB/s. Oferuje on również wydajność odczytu losowego plików 4KB do 500 000 IOPS i wydajność zapisu 4 KB do 50 000 IOPS. Dodatkowo dysk obsługuje 12 GB pamięci LPDDR4 co przyśpiesza przetwarzanie danych i poprawia wydajność elektryczną. Dysk oceniany jest na 1,3 DWPD i objęty jest trzyletnią gwarancją.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię