Strona głównaWiadomościAkcesoriaSamsung udostępnia swój system innym producentom

Samsung udostępnia swój system innym producentom

System operacyjny Tizen, używany w telewizorach Smart firmy Samsung, został udostępniony innym producentom. Urządzania trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Tizen to wizytówka telewizorów Samsung. Już niedługo trafi również do urządzeń innych marek. W ramach współpracy partnerskiej ODM (Original Development Manufacturing) z takimi producentami jak Atmaca, HKC i Tempo – Tizen po raz pierwszy trafi na urządzenia inne niż Samsung. Nowe telewizory Bauhn, Linsar, Sunny, Vispera i innych marek będą dostępne w tym roku w Australii, Włoszech, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. Dzięki temu jeszcze większe grono użytkowników będzie mogło korzystać z zalet i topowych rozwiązań, oferowanych przez otwarty system operacyjny Tizen, który został opracowany i jest stale rozwijany z myślą o telewizorach Samsung Smart TV.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – premiera gry dosłownie zniszczyła szefa studia

Wdrożenie systemu wymagało ze strony Samsunga współpracy z wybranymi partnerami w zakresie licencjonowania treści i optymalizacji sprzętu. Współpraca ta daje wielu markom telewizyjnym dostęp do całego świata rozrywki, którą zapewniają wyłącznie telewizory Samsung Smart TV, umożliwiając jednocześnie wykorzystywanie przez system Tizen jego stale rozwijającego się ekosystemu do wzmocnienia swojej oferty.

Jedną z nowości jest udoskonalony Smart Hub, czyli panel sterowania, który ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z telewizora. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań, a więc ulubiona rozrywka dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

Tizen po raz pierwszy został zaprezentowany w 2012 roku, oznacza to, że obchodzimy w tym roku jego dziesiątą rocznicę. Teraz pozostaje czekać na rezultaty tej współpracy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię