Strona głównaWiadomościAkcesoriaSamsung wprowadza do Polski nowe telewizory i bezprzewodowe soundbary

Samsung wprowadza do Polski nowe telewizory i bezprzewodowe soundbary

Samsung zaprezentował nową ofertę telewizorów Neo QLED oraz pierwsze na świecie bezprzewodowe soundbary z Dolby Atoms.

Tegoroczna linia telewizorów Neo QLED 4K to aż cztery serie: QN95B, QN91B, QN90B, QN85B o przekątnych od 43” do 85” w zależności od modelu. Ekrany Neo QLED wykorzystują zalety połączonych technologii Quantum Dot oraz Neo Quantum Mini LED, mocny procesor, sztuczną inteligencję oraz Neo Quantum HDR, zapewniający nowy wyższy poziom realizmy oglądanych treści.

W tym roku do długiej listy technologii i funkcji wykorzystywanych w telewizorach Samsung dołączyły także Dźwięk Podążający Za Obiektem czy Q-Symphony, dołącza wsparcie bezprzewodowego Dolby Atmos, aby dostarczyć niezapomniane wrażenia dźwięku przestrzennego. Nowy udoskonalony Smart Hub, Panel Gracza 2.0 czy funkcja SmartThings w połączeniu z Pilotem Solarnym sprawiają, że codzienne korzystanie z tych telewizorów jest równie łatwe, co przyjemne i intuicyjne.

Samsung dla Graczy

Modele Neo QLED na 2022 oferują Zaawansowane Funkcje Dla Graczy+, które dają kontrolę nad akcją na ekranie. Podręczny Panel Gracza 2.0 pozwoli błyskawicznie sprawdzić liczbę wyświetlanych na sekundę klatek (FPS) i wartość input lag, a w razie potrzeby ułatwi zmianę ustawień – wszystko to bez wychodzenia z gry.

Funkcja FreeSync Premium Pro odpowiada za zwiększoną płynność animacji i poprawę komfortu gry. Redukuje zacięcia obrazu, zmniejsza input lag, obsługuje treści HDR oraz technologię LFC, która zwiększa płynność animacji – wszystko to razem ułatwia zbudowanie przewagi w grze. Z kolei Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro, dostępny w modelach QN95B oraz 43” i 50” wersjach QN91B/QN90B wyświetla ruch do 144 Hz w 4K i zapewnia wysoką wydajność, dzięki czemu można cieszyć się perfekcyjną dynamiką obrazu bez rozmyć i opóźnień.

Przestrzenny dźwięk

Równie dobrze jest pod względem oferty audio. Tegoroczna Q-Seria jest jeszcze bardziej rozbudowana. W sumie obejmuje aż pięć modeli: Q990B, Q930B, Q800B, Q700A, Q600A i Q60B. Najwyższym modelem Q-Serii jest potężny model Q990B, który oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny w formacie 11.1.4. Wszystkie modele z Q-serii oraz Ultra Slim współpracują z funkcją Q-Symphony, która potęguje wrażenie dźwięku przestrzennego, łącząc głośniki soundbara z głośnikami  telewizorów Samsung. Soundbary z designerskiej serii Ultra Slim to dwa modele: S800B i S801B, które pozwalają odkryć maksymalne wrażenia audio zamknięte w minimalistycznej obudowie. W 2021 roku Samsung już po raz 8. z rzędu został liderem rynku soundbarów na świecie.

Cechą charakterystyczną Q-Serii jest potężne przestrzenne brzmienie oraz niezwykle funkcjonalne rozwiązania. W tym roku w Q-Serii wykorzystana została po raz pierwszy na świecie funkcja Bezprzewodowego Dolby Atmos . Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli wokół sprzętów. Funkcja pozwala połączyć soundbar bezprzewodowo z telewizorem i odkryć przestrzenne kinowe brzmienie za sprawą technologii Dolby Atmos. Teraz można usiąść wygodnie w fotelu i rozkoszować się wciągającym dźwiękiem, płynącym ze wszystkich stron.

Potężne przestrzenne brzmienie zagwarantuje także Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4, dostępny w najwyższym modelu Q-Serii – Q990B. 11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze sprawią, że nasze przeżycia staną się jeszcze bardziej intensywne i realistyczne. Niezwykłe doświadczenia wzbogaci także funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni . Sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, w którym się znajduje i odbiera dane na temat akustyki w zakresie tonów średnich i wysokich. Następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku tak, by perfekcyjnie dopasować się do miejsca, w którym go ustawimy.

Soundbar dla graczy

Nie mogło zabraknąć także udogodnień dla graczy. Za sprawą funkcji Tryb Gry Pro można cieszyć się doskonale zoptymalizowanym dźwiękiem pod kątem gier na konsole. A to wszystko, dzięki potężnym głośnikom skierowanym do góry, technologii Samsung Acoustic Beam oraz mocnym basom. Dodatkowo soundbar automatycznie synchronizuje się z telewizorem i włącza Tryb Gry Pro od razu po uruchomieniu konsoli , dzięki czemu nie tracimy czasu na konfigurację.

Soundbary Q-Serii, podobnie jak w ubiegłych latach, oferują także świetną współpracę z telewizorami Neo QLED, QLED oraz Crystal UHD. Technologia Q-Symphony  sprawia, że głośniki telewizora łączą się i są jednocześnie wykorzystywane z głośnikami soundbara, zapewniając wzmocniony i wciągający dźwięk dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń. Niezależnie od tego, czy słuchamy koncertu muzyki poważnej czy oglądamy film akcji, możemy być pewni, że otoczy nas harmonijne brzmienie.

Ultra Slim, czyli potęga brzmienia zamknięta w minimalistycznej oprawie

W tym roku na rynku zadebiutują nowoczesne soundbary z serii Ultra Slim, która obejmuje dwa modele: S800B i S801B. Ich wyznacznikiem jest Ultra Smukły Design, czyli unikatowe wzornictwo obudowy o głębokości zaledwie 4 cm. Soundbary zostały zaprojektowane tak, by idealnie wkomponować się w przestrzeń pod telewizorem, nie przytłaczając przy tym wnętrza.

Soundbary Ultra Slim to nie tylko piękny design, ale też intensywne wrażenia. Dzięki zastosowaniu Bezprzewodowego Dolby Atmos, pozwolą cieszyć się doskonałym dźwiękiem o kinowej jakości i to bez plątaniny przewodów. Z kolei Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 3.1.2 zadba o przestrzenne brzmienie, które będzie się rozchodzić po całym pomieszczeniu. Ponadto soundbary oferują także funkcje charakterystyczne dla Q-Serii – czyli technologię Q-Symphony oraz funkcję Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię