Strona głównaKonsoleKlasyki z PS Plus działają wolniej niż oryginały

Klasyki z PS Plus działają wolniej niż oryginały

Sony udostępniło swoje klasyczne gry w ramach usługi PS Plus. Firma wybrała jednak wersje PAL przez co gracze z Japonii narzekają, że gry są strasznie wolne.

Gracze z Japonii korzystający z odświeżonego PS Plus mogą już pobierać klasyczne gry z PS1 oraz PSP. Jednak Sony użyło europejskich wersji gier wydawanych w systemie PAL, które są mniej płynne niż ich odpowiedniki NTSC. To powoduje, że gracze z Azji bardzo narzekają na ich płynność.

Zobacz: Assassin’s Creed Origins dostanie wsparcie dla 60FPS

W czasach PS1 standardem były telewizory CRT wyświetlające obraz w różnych standardach nadawania. W Europie najpopularniejszy był format PAL – 50 Hz, z kolei w Japonii i za oceanem korzystali z systemu NTSC 60Hz. Gry w Europie działały w 25 klatkach na sekundę, natomiast gry z USA i Japonii w 30.

Jak dowiedziała się ekipa portalu VGC tylko część z gier Classic działają w standardzie 60 Hz. Wśród nich jest Tekken 2, Syphon Filter oraz Abe’s Oddysee. Nie wiadomo dlaczego Sony podjęło decyzję o takim doborze wersji gier. Prawdopodobnie firma użyła emulatora PS Classic, na której również wykorzystane są europejskie wersje gier. Nie wiadomo również jak będzie w innych regionach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię