Strona głównaWiadomościSamsung wyda na świat monitory Double Full HD. Zapomnijcie o proporcjach 21:9,...

Samsung wyda na świat monitory Double Full HD. Zapomnijcie o proporcjach 21:9, a powitajcie 32:9 i 29:9

Samsung kolejny raz chce wyznaczac trendy w świecie rozrywki. Zakrzywione ultrapanoramy zastąpi jeszcze bardziej zakrzywionymi monitorami o rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli.

Powołując się na źródło TechPowerUp można założyć, że Samsung ma już gotowe dwa nowe modele monitorów szerokokątnych. Obydwa z rodzielczością Double Full HD i stopniem zakrzywienia 1800R (więcej aniżeli inne dostepne na rynku krzywiki).

Pierwszy z nich ma 49″ i obsługuje G-Sync oraz technologię Freesync, toteż zarówno podczas grania, jak i zanurzania się w świecie filmów oczy będę nam się świecić jak dwa ogniki. Zastosowana tu matryca VA oferuje kontrast statyczny 5000:1 i odświeżanie na poziomie 144 Hz. I co najważniejsze, stosunek szerokości do wysokości ekranu będzie – jak dotychczas – niespotykany. Proponowane proporcje 32:9 z pewnością poszerzą nasze horyzonty. Efekt wizualny ma być lepszy niż na VR-owym headsecie.

Z kolei drugi model będzie odrobinę mniejszy. 44″ zostanie uzbrojone w podobną wartość odświeżania i kontrast, lecz nie wiadomo jeszcze, czy w jego przypadku G-sync i Freesync zostaną w ogóle zaimplementowane. Proporcje ekranu również ulegną niewielkiemu cięciu. Mimo to zakrzywiony panel 29:9 w dalszym ciągu będzie wyświetlać ogromne pole niewidoczne dla typowych 21:9.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Samsung planuje wprowadzić do obrotu obydwa modele już we wrześniu. Sądząc po ich sporych rozmiarach, tyle samo przyjdzie nam za nie zapłacić. Może to i lekka przesada z takim proporcjami ekranu, ale z drugiej strony gracze już wcześniej uzyskiwali podobne konfiguracje przy zastosowaniu kilku minitorów. Z tymże ramki ekranu szpeciły widok, a tu otrzymamy cały obraz bez rozpraszaczy.   

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię