Strona głównaEsportSamsung został oficjalnym sponsorem PRIDE. Co z Samsung4Gamers by Inetkox?

Samsung został oficjalnym sponsorem PRIDE. Co z Samsung4Gamers by Inetkox?

Firma Samsung została oficjalnym sponsorem zespołu PRIDE, czyli jednej z najlepszych drużyn Counter-Strike: Global Offensive w naszym kraju. Informacja jest o tyle ciekawa, że koreańska korporacja od niedawna wspiera także zespół Samsung4Gamers by Inetkox.

Samsung, jako sponsor, zaoferuje drużynie PRIDE nie tylko wsparcie finansowe, ale również technologiczne i organizacyjne. Co ważne, koreańska firma nie będzie sponsorem tytularnym, jak ma to miejsce w przypadku projektu GO GO CS:GO #2 i zespołu Samsung4Gamers by Inetkox.

– Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Samsung Polska. Jest ona dla nas istotna nie tylko ze względu na bardzo duże możliwości dalszego rozwoju drużyny PRIDE. Dzięki niej zyskujemy także dostęp do najlepszych na świecie monitorów gamingowych, które w rywalizacji na najwyższym poziomie mają kluczowe znaczenie – mówi Piotr Lipski, lider drużyny PRIDE.

W wywiadzie dla Sawika, Piotr ‘neqs’ Lipski zdradził także, że na sponsoringu się nie skończy. Obie marki – Samsung oraz PRIDE – planują również niestandardowe działania, które wykraczają poza umieszczenie logo producenta na koszulce zespołu. Co prawda nie zdradził na razie o co może chodzić, ale z pewnością warto czekać na kolejne wieści.

– Wspierając drużynę PRIDE chcemy aktywnie działać na rzecz rozwoju e-sportu w Polsce. Jest to dziedzina o niezwykłym potencjale rozwoju – największe imprezy gromadzą na stadionach i przed monitorami rekordowe liczby kibiców. Mamy w tym jednak jeszcze jeden cel. Współpracując z zawodowymi graczami mamy możliwość czerpania z ich wiedzy i doświadczeń, dzięki czemu urządzenia Samsung stają się jeszcze lepiej dostosowane do wymagań graczy – tłumaczy Wojciech Zaskórski, enterprise business director w Samsung Polska.

Osobiście jestem ciekaw, jak ta współpraca przełoży się na drużynę Samsung4Gamers by Inetkox. Koreańska firma sponsoruje w tym momencie dwa polskie zespoły Counter-Strike’a. Co ciekawe, popularne Koxy i PRIDE również ze sobą współpracują, więc w tym może tkwi cała tajemnica. Kto wie, może wyłoniona z drugiego projektu Easyego i Saja drużyna zostanie czymś w rodzaju PRIDE Academy, co jest ostatnio bardzo popularnym kierunkiem wśród organizacji esportowych. Czas pokaże.

Źródło: Samsung

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię