Strona głównaWiadomościSapphire Radeon RX Vega 56 Pulse - zdjęcia i specyfikacja nowej karty

Sapphire Radeon RX Vega 56 Pulse – zdjęcia i specyfikacja nowej karty

Firma Sapphire szykuje nową kartę graficzną Radeon RX Vega 56 Pulse. Oprócz niestandardowej konstrukcji zaoferuje ona też niezwykle wysoką cenę. Jak zawsze, winni są górnicy.

Sapphire to firma na swój sposób wyjątkowa na rynku kart graficznych. Chiński producent ma w swojej ofercie tylko i wyłączenie modele oparte na konstrukcjach AMD. Kolejnym urządzeniem tego typu będzie Radeon RX Vega 56 Pulse. Karta została zauważona na stronie jednego ze sklepów i to pomimo tego, że jeszcze nie zadebiutowała. Do sprzedaży ma trafić w przyszłym miesiącu w cenie aż 789 euro, czyli ponad 3200 zł.

Seria Pulse pozycjonowana jest w ofercie Sapphire między modelami referencyjnymi, a flagową linią Nitro+. Jeśli chodzi o specyfikację tego konkretnego egzemplarza, to otrzymamy kartę z podniesionymi taktowaniami do poziomu 1208 MHz bazowo i 1512 MHz w trybie Boost. Producent nie zdecydował się na ruszanie pamięci, którą wciąż będzie miała zegar ustawiony na 800 MHz i zaoferuje przepustowość około 410 GB/s przy 2048-bitowym interfejsie.

Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to otrzymamy niereferencyjną, bardzo krótką płytkę PCB z chłodzeniem składającym się z dwóch wentylatorów i – jak wynika ze zdjęć – sporego, aluminiowego radiatora. Urządzenie będzie wymagać podpięcia aż dwóch 8-pinowych złączy PCIe, ale to standard w serii Vega. Na śledziu znajdziemy trzy wyjścia DisplayPort i jedno HDMI 2.0b. Jak już wspominałem, aktualna cena to 789 euro, co oczywiście spowodowane jest niską dostępnością i ogromnym popytem. Premiera powinna odbyć się na początku lutego.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię