Strona głównaWiadomościSapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ Limited Edition - trzy złącza PCIe...

Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ Limited Edition – trzy złącza PCIe i kosmiczna cena

Już jakiś czas temu do sieci wyciekły zdjęcia karty Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+. Niestety, model ten przez długi czas nie trafiał do sprzedaży. Ale wygląda na to, że sytuacja powoli ulega zmianie. Vega 64 w wersji Nitro+ zaczęła pojawiać się w zagranicznych sklepach. Szkoda, że jest piekielnie droga.

Sapphire Radeon RX Vega 64 Nitro+ Limited Edition to oczywiście autorska karta graficzna. Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysokim taktowaniem bazowym, które wynosi aż 1432 MHz. To więcej niż w referencyjnym Radeonie RX Vega w wersji z chłodzeniem cieczą (1406 MHz), więc jest to wyczyn godny zauważenia i pochwalenia. W trybie Boost urządzenie ma przyspieszać do 1611 MHz. Producent nie ruszał za to pamięci.

Tak wysokie taktowanie musiało mieć odzwierciedlenie w potężnym systemie chłodzenia. Ten zajmuje aż 3 sloty w obudowie komputera. Składa się z aluminiowego bloku, komory parowej, sześciu rurek cieplnych oraz trzech wentylatorów. Taka kombinacja pozwala ujarzmić gorące zapędy rdzenia. Co ciekawe, na karcie umieszczono aż trzy 8-pinowe złącza PCIe, które są wymagane do zasilania tego potwora. Producent nawet zaleca korzystanie z zasilacza o mocy co najmniej 850 W! Jeśli chodzi o wyjścia wideo, to na śledzi znajdują się dwa HDMI 2.0b i dwa DisplayPort 1.4. Cena? Aż 750 euro. To poziom GeForce’a GTX 1080 Ti, więc karta raczej nie znajdzie zbyt wielu nabywców.

Źródło: Materiel.net, PCLab

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię