Strona głównaWiadomościRozrywkaScarlett Johansson pozywa Disneya i chyba nie jest bez szans

Scarlett Johansson pozywa Disneya i chyba nie jest bez szans

Scarlett Johansson pozywa Disneya. Tak, dobrze przeczytaliście – aktorka pozwała wielką korporację. O co poszło? Prawdopodobnie oczywiście o pieniądze.

Scarlett Johansson od lat kojarzona jest z produkcjami Disneya. Jednak przy okazji prac nad Czarną Wdową coś poszło mocno nie tak i to właśnie ten film stał się powodem pozwu, jaki Scarlett Johansson i jej prawnicy przygotowali przeciwko Disneyowi. 

Zobacz: Czarna Wdowa zalicza opóźnienie. Film nie trafi do kin w maju

Problemem ma być sposób wypłacania pieniędzy za udział w filmie. Według plotek (bo takie informacje zawsze są tajemnicą kontraktu), część gaży aktorki ma być zależna od wyniku Czarnej Wdowy w kinach. Jednak pandemia oraz decyzja o premierze filmu na platformie Disney+ sprawiły, że wyniki filmu były zdecydowanie gorsze niż zakładano na etapie prac. Według Matthew Belloniego, dziennikarza The Hollywood Reporter, nawet Kevin Feige, szef działu Marvela w Disney’u, trzyma stronę aktorki. Miał on być od początku przeciwny zarówno uzależnieniu jej gaży od wyniku filmu, jak i samemu wprowadzeniu Czarnej Wdowy do platform streamingowych. Miał też naciskać na przełożonych by załatwili sprawę polubownie. Niestety, do ugody najwyraźniej nie doszło.

AKTUALIZACJA: Na odpowiedź Disneya nie musieliśmy długo czekać i jest ona… wyjątkowo dosadna, przynajmniej jak na standardy zawsze poprawnego politycznie Disneya i Hollywood. Cytujemy, za serwisem Filmweb:

Złożony pozew nie ma jakiejkolwiek wartości. Jest on wyjątkowo smutny i niepokojący ze względu na bezduszne lekceważenie przerażających i długotrwałych globalnych skutków pandemii COVID-19. Disney w pełni wywiązał się z umowy zawartej z Panią Johansson. Zaś dystrybucja „Czarnej Wdowy” w ramach Premier Access na Disney+ znacznie zwiększyła jej możliwości otrzymania dodatkowego wynagrodzenia ponad 20 milionów dolarów, które już dostała.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię