Strona głównaEsportSchalke 04 i Twitch podpisują umowę o wyłączności

Schalke 04 i Twitch podpisują umowę o wyłączności

Dział esportowy klubu sportowego FC Schalke 04 i Twitch ogłosiły dziś podpisanie wyjątkowej umowy partnerskiej.

Umowa gwarantuje Twitchowi, że turnieje rozgrywane przez esportowe dywizje i zawodników Schalke 04 będą transmitowane tylko i wyłącznie przez tą platformę. Taki układ z innymi drużynami typowo esportowymi niby nie jest niczym nowym, ale pierwszy raz taką umowę podpisuje klub sportowy, posiadający również dywizje w esporcie. Toruje tym samym drogę dla innych tego typu podmiotów, by mogły one korzystać z tego, co do tej pory było zarezerwowane głównie dla organizacji typowo esportowych.

Simon Koschel, odpowiadający za Twitcha na terenie Niemiec wyraził swoją satysfakcję z umowy i poprosił fanów drużyny z Schalke – jednych z najbardziej lojalnych jeśli chodzi o kibiców w Europie – o wspieranie również ich esportowców. Natomiast Tim Reichert, odpowiedzialny za esport w Schalke 04 powiedział: „W futbolu zależy nam na silnej interakcji między naszą drużyną i fanami, jak również na stworzeniu zawodnikom warunków do odbywania jak najdłuższych karier sportowych. Twitch jest idealnym miejscem, w którym to samo możemy zapewnić naszym dywizjom esportowym.

FC Schalke 04 może się aktualnie poszczycić całkiem dobrą formą jeśli chodzi o esport. Oprócz zawodników FIFA 18 zatrudnia ona dywizję League of Legends, w postaci byłego składu teamu Elements. Po chwilowym spadku formy i degradacji do niższej klasy rozgrywek, aktualnie zespół wrócił do EU LCS. Po tym jak Paris Saint Germains zrezygnowało z udziału w rozgrywkach LCS, to właśnie Schalke 04 jest teraz najpopularniejszą drużyną piłkarską posiadającą także tego typu dywizję. Ostatnio zatrudniono także Christiana Durra jako nowego dyrektora esportowego – człowiek ten wcześniej piastował podobne stanowisko w Splyce. Christian jako jedną ze swoich pierwszych decyzji ogłosił między innymi budowę nowej siedziby dla dywizji League of Legends, która ma znajdować się w Berlinie. Jak więc widać, przyszłość S04 zapowiada się bardzo obiecująco.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię