Strona głównaGryAktualnościSerial Diablo byłby hitem. Przynajmniej tak twierdzi Blizzard

Serial Diablo byłby hitem. Przynajmniej tak twierdzi Blizzard

Wygląda na to, że Blizzard ostrzy sobie pazury na popłynięcie z nurtem tworzenia seriali na podstawie gier. Co więcej, menedżer marki Diablo stwierdził, że serial byłby hitem. Żeby się nie zdziwił.

Twórcy seriali i filmów od jakiegoś czasu z różnym skutkiem przenoszą gry na mały ekran. Wśród nich mamy zarówno produkcje dobre i bardzo dobre, jak również tragiczne. Na fali popularności serialu Fallout, który swoją drogą ma już przyklepany do produkcji drugi sezon, Rod Ferguson stwierdził, że serial na podstawie Diablo również byłby hitem.

W rozmowie dla Windows Central, omawiał przyszłość serii Diablo. Przy okazji został zapytany o możliwość ekranizacji gry oraz czy mogłaby odnieść sukces na miarę Fallouta czy The Last of Us. W tej kwestii Ferguson nie ma żadnych wątpliwości, bo jak stwierdza w tej marce drzemie ogromny potencjał.

Tak, zdecydowanie myślę, że to może zadziałać. Jedną z tych rzeczy, które przypadły mi do gustu w Diablo jako IP, jest to, że ma bardzo powiązane tematy. Są to Wysokie Niebiosa kontra Płonące Piekła, a także idea walki Dobra ze Złem. Myślę, że to coś, co można bardzo dobrze przełożyć.

Jednak jak na razie Blizzard nie ma żadnych planów na ekranizację Diablo. Jednak według Fergusona mogłoby się to udać.

Diablo 4, trafiło na PC, Ps4, PS5 oraz Xbox One i Xbox Series.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię