Strona głównaWiadomościRozrywkaSerial The Last of Us – dostaniemy opadu szczęki

Serial The Last of Us – dostaniemy opadu szczęki

Twórca serialu Czarnobyl zdradził kilka nowych informacji na temat produkowanego właśnie serialu The Las of Us. Będzie to adaptacja gry o tym samym tytule i powstaje we współpracy HBO z Naughty Dog. Zgodnie z zapewnieniem Craiga Mazina czeka nas prawdziwy opad szczęki.

Podczas wywiadu z BBC Mazin omówił w jaki sposób serial będzie powiązany z dwiema częściami gry.

Tworzymy nowe rzeczy i ponownie wyobrażamy sobie to co już jest, aby zaprezentować w innym formacie. Naszym celem nie jest, abyś zakochał się w The Last of Us, ale sprawić byś zakochał się w zupełnie nowy sposób. Żebyś doświadczał więcej, z większą liczbą postaci i na wiele sposobów.

Jeżeli grałeś w grę to chcemy, żebyś po obejrzeniu serialu powiedział, że to co zobaczyłeś nie zniszczyło tego co kochałeś w grze, ale przyniosło wiele nowych niesamowitych rzeczy.

Zobacz: Funko i PlayStation współpracują przy kolejnej serii figurek

Dostaniemy opadu szczęki

Mazin współpracując z twórcą The Last of Us, Neilem Druckmannem przypomniał sobie o jednym szczególe, którym był bardzo podekscytowany, a który został pominięty w grze.

Będzie opad szczęki. Musimy to zrobić i nikt mnie nie powstrzyma. Będziesz musiał mnie powstrzymać [słowa kierowane do Druckmanna – red. ], żebym tego nie zrobił. A takich rzeczy jest kilka.

Niestety nie zdradził na czym ten pomysł polega. Wyjaśnił tylko, że chodzi o sposób w jaki historia w serialu będzie się rozwijać i przekładać na historię oryginalnych gier, nie odbiegając od postaci, w których zakochali się fajni. Nie będzie zwariowanych odcinków spinn-off, w których Joel i Ellie wskakują na motocykle i jadą walczyć z gangiem. Zamiast tego serial pozwoli na głęboką eksplorację relacji pomiędzy bohaterami, co nie byłoby możliwe do pokazania w filmie.

Przez pewien czas próbowali nakręcić z tego film i rozumiem dlaczego nie wyszło. Radość z historii takiej jak The Last of Us jest długa. To podróż przez powolne tworzenie relacji. W sposób naturalny rozumiem, że relacje wypracowywane w czasie są cenniejsze i bardziej zasługują na obronę. Więc musiało to być w formacie serialu.

Zobacz: Amazon zmienia nazwę Twitch Prime na Prime Gaming

Serial The Las of Us produkcji HBO jest na etapie pisania scenariusza. sytuacji nie ułatwia pandemia wirusa, która uniemożliwia rozpoczęcie zdjęć. Na razie nie ma żadnych informacji kiedy będzie możliwe rozpoczęcie prac na planie zdjęciowym. Musimy czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię