Strona głównaGryAktualnościSerious Sam 2 zaskakuje fanów aktualizacją po 15 latach

Serious Sam 2 zaskakuje fanów aktualizacją po 15 latach

Są gry, które nie dostają aktualizacji, chociaż fani bardzo ich pragną. Są też takie, które dostają update nawet po 15 latach, chociaż nikt nie chce. Jak w Serious Sam 2.

Jedna z najbardziej nietypowych serii strzelanek Croteam, Serious Sam, w tym tygodniu kończy 20 lat. Z tej okazji autorzy zaskoczyli fanów nową aktualizacją do 2. części gry – chodzi tu o wersję na PC. Od debiutu Serious Sam minęło 15 lat, więc dzisiejsza aktualizacja przede wszystkim za cel stawia sobie poprawę leciwego już doświadczenia z grą. Tym samym otrzymała ona szereg nowych funkcji oraz usprawnień.

serious_sam-2

Gracze dostali w swoje ręce chociażby nową broń, BeamGun, którą niektórzy mogą kojarzyć z dokumentacji projektowej gry. Oprócz tego, do gry trafiło 12, wcześniej nie wydanych map do trybu multiplayer, w tym Yodeller, Hole, Stadium oraz Desert Temple. Pewny ułatwieniem rozgrywki powinien być dla niektórych radar, podświetlający cele, wrogów oraz NPC-ów, a Sam otrzymał nowe zdolności, takie jak sprint, rocket jump oraz możliwość trzymania dwóch broni na raz przy każdym ich rodzaju. I na tym się chyba kolejne życie Serious Sama nie skończy, bo gra ma całkiem pokaźny zestaw narzędzi modderskich.

Zobacz: Serious Sam: The First Encounter dostępny za darmo na GOG

Wszystkie szczegóły aktualizacji, wraz z listą poprawek błędów, wydajności oraz innymi drobiazgami, znajdziecie na stronie gry na Steam. A jeśli ktoś jeszcze jej nie ma – gra jest przeceniona i kupicie ją za nieco ponad 7 złotych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię