Strona głównaGryAktualnościShadowlands – najwyższa przedsprzedaż w historii

Shadowlands – najwyższa przedsprzedaż w historii

Nadchodzący dodatek do World of Warcraft zatytułowany Shadowlands zanotował najwyższą przedsprzedaż w historii gry. Blizzard pochwalił się wynikami finansowymi i kwota robi ogromne wrażenie.

Podczas niedawnej rozmowy w sprawie dochodów, dyrektor generalny Activision Blizzard, Robert Bobby Kotick pochwalił się fenomenalną przedsprzedażą dodatku Shadowlands.

Widzieliśmy bezprecedensowe trendy zaangażowania od czasu gdy baza subskrybentów WoW podwoiła się po uruchomieniu Classic w zeszłym roku. Przedsprzedaż nadchodzącego rozszerzenia Shadowlands jest najwyższa, jaką widzieliśmy na tym etapie gry, przed jakimkolwiek wydaniem.

Tym samym Shadowlands pobił wszystkie rozszerzenia w 16-letniej historii World of Warcraft, chociaż nie dotyczy to ogólnej sprzedaży po premierze.

Kotick podkreślił, że WoW jest jedną z nielicznych franczyz rozrywkowych, która generauje ponad miliard dolarów rocznie, obok Call of Duty i Candy Crush. Inni menedżerowie podkreślili, że społeczność graczy WoW ma się bardzo dobrze.

Zaangażowanie franczyzowe jest na najwyższym poziomie w ciągu całej dekady.

Nie jest do końca jasne, ale wydaje się, że to oznacza, że przed Premierą Shadowlands gra więcej osób niż kiedykolwiek przed rozszerzeniem Cataclysm. Oznacza to, że baza graczy jest bardziej zaangażowana niż w przypadku wcześniejszych rozszerzeń. Liczba graczy systematycznie rośnie od czasu premiery Classic w zeszłym roku.

Premiera Shadowlands już 23 listopada czyli w 16. urodziny World of Warcraft.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię