Strona głównaWiadomościRozrywkaShowmax znika z Polski zaledwie 2 lata po starcie

Showmax znika z Polski zaledwie 2 lata po starcie

Krótko trwała historia Showmaxa w Polsce. Serwis, po niecałych dwóch latach działalności, rezygnuje z naszego rynku. Usługa przestanie działać 31 stycznia 2019 roku. To oficjalna informacja!

Showmax znika z Polski. To oficjalna informacja. Serwis przestanie być dostępny 31 stycznia 2019 roku, czyli niecałe 2 lata po uruchomieniu w naszym kraju (serwis wystartował 15 lutego 2017 roku). Nie pomogły produkcje własne i stawianie na polskie treści.

– 31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax – czytamy w oświadczeniu.

Według Press.pl Showmax miał w listopadzie 654,8 tys. użytkowników. Dla porównania Netflix może się w tym samym czasie pochwalić wynikiem 2,86 mln. Przedstawiciele firmy zapewnia, że nie chodzi o popularność. Ich zdaniem usługa była popularna i miała dobre wyniki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePress.pl
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię