Strona głównaGryAktualnościMetal Gear Solid: The Board Game - Solid Snake w grze planszowej

Metal Gear Solid: The Board Game – Solid Snake w grze planszowej

Jedna z najpopularniejszych skradanek trafi do graczy w formie gry planszowej. Dzięki współpracy IDW Games z Konami, już niedługo będziemy mogli zasiąść z przyjaciółmi przy wspólnym stole i zagrać w analogową wersję Metal Gear Solid: The Board Game.

Metal Gear Solid od dawna definiuje gatunek komputerowych skradanek. Teraz ta popularna seria trafi również na nasze stoły w postaci gry planszowej. IDW Games ogłosiło na swoim blogu, że nawiązało współpracę z Konami, aby stworzyć planszową wersję Metal Gear Solid zatytułowaną The Board Game, która dostosuje pierwszą część gry do wersji analogowej.

Zobacz także: Wyciekła data premiery Death Stranding

Jak wyjaśnia IDW, planszowa wersja MGS będzie nastawiona na kooperację z przyjaciółmi. Każda z dostępnych postaci będzie miała unikalne umiejętności, które będziemy wykorzystywać podczas wypełniania określonych zadań w scenariuszu kampanii. Bohaterami gry będą Solid Snake, Meryl Silverburgh, Dr. Hal „Otacon” Emmerich i Gray Fox.

Poza tym producent zapowiada, że gra będzie zawierała dynamiczny system „sztucznej inteligencji” oraz będzie typowym sandboxem. Do wyboru będziemy mieli szeroki wybór misji, co ma zapewniać zabawę na wiele godzin i dać gwarancję, że każde spotkanie przy stole będzie wyglądało inaczej.

IDW wspomina, że gra na półki sklepowe trafi w 2019, jednak nie określa dokładnej daty. Metal Gear Solid: The Board Game ma zostać zaprezentowane podczas E3 2019 oraz kilku innych wydarzeniach jak Origins Game Fair, Dice Tower Con, Comic Con w San Diego i Gen Con.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię