Strona głównaGryAktualnościSifu - zapowiedź gry w formie efektownego filmu krótkometrażowego

Sifu – zapowiedź gry w formie efektownego filmu krótkometrażowego

Krótki i brutalny film o sztukach walki jest najnowszym zwiastunem nadchodzącego na PlayStation exclusive’a – Sifu.

Sifu to nadchodząca gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, planowana na PC oraz PlayStation, która może być jednym z największych zaskoczeń 2022. Gra ma zawierać m.in. ponad 150 unikalnych ataków, bezpośrednio inspirowanych kung fu. Pokazem tego, czego mogą się spodziewać gracze w grze jest film, który deweloper Sloclap stworzył wraz z reżyserem – Christopherem Clarkiem Cowanem.

Zobacz: Gran Turismo 7 – PlayStation przedstawiło ponad 30 minut szczegółów z gry

9-minutowe, filmowe Sifu prezentuje bohatera gry, który poluje na człowieka imieniem Fajar, który zabił jego ojca. Główny aspekt filmu koncentruje się na scenach walki. Już na samym początku mamy krótką scenę tego typu, potem jeszcze kilka kolejnych, w tym walkę na miecze. Film uwzględnia też jedną z najważniejszych mechanik gry – kiedy gracz otrzymuje obrażenia śmiertelne i umiera, resetuje się. To jak dodatkowe życie, tylko, że po powrocie bohater jest o wiele starszy. Wygląda to jakby w międzyczasie trenował by być lepszym wojownikiem. W filmie zostało to ukazane jako biały pokój, w którym bohater ćwiczy jak uniknąć ataku, który go zabił.

Wkrótce po pokazie mechaniki “zmartwychwstania” film się kończy, pozostawiając widza w niepewności tego co będzie dalej. Po prostu aby zobaczyć całą historię, widz będzie musiał teraz sięgnąć po grę. W końcu to przede wszystkim jej reklama. Sifu zadebiutuje już za kilka dni – 8 lutego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię