Strona głównaGryAktualnościSony próbuje pogodzić Hideo Kojimę i Konami. Cel? Nowe Silent Hill

Sony próbuje pogodzić Hideo Kojimę i Konami. Cel? Nowe Silent Hill

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w tym momencie powstają dwie nowe gry z serii Silent Hill. Jedna ma być rebootem serii, a druga prostszą produkcją z epizodami w stylu Telltale Games. Wygląda na to, że inicjatywa została sfinansowana przez Sony.

Serwis Relay on Horror dotarł do niezwykle ciekawych informacji. Według ich tajemniczego źródła to Sony zwróciło się do Konami z pomysłem stworzenia nowych gier z serii Silent Hill. Co więcej, to właśnie twórcy konsol PlayStation mają w całości lub częściowo sfinansować przedsięwzięcie. Na tej podstawie możemy się domyślać, że obie produkcje będą ekskluzywne dla PlayStation 5.

Ale na tym informacje się nie kończą. Do prac nad pierwszą z gier Silent Hill, która ma być miękkim rebootem, mają wrócić pierwotni twórcy serii: Keiichiro Toyama (reżyser i twórca oryginału z 1999 roku), Akira Yamaoka (kompozytor odpowiedzialny za większość muzyki z gier Silent Hill) oraz Masahiro Ito (dyrektor artystyczny Silent Hill 2). Produkcja ma się odbywać w studiu Sony w Japonii, a za część prac mają odpowiadać ludzie z grupy Project Siren. Prace podobno trwają już od około roku, więc do premiery jeszcze sporo czasu.

O drugiej grze nie wiemy zbyt wiele. Według plotek Sony chce doprowadzić do pojednania Konami z Hideo Kojimą, aby wrócić do pracy nad jego wersją Silent Hill. Produkcja z Normanem Reedusem w roli głównej budziła ogromne zainteresowanie. Do dzisiaj gracze odkrywają tajemnice w krótkiej wersji demonstracyjnej Silent Hill P.T. Gra Kojimy miałaby trafić na PlayStation 5 i wykorzystywać gogle PlayStation VR. Jednak nie wiadomo czy Konami będzie chętne do pojednania. Tym bardziej, że od 2015 roku nie wydali żadnej gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię