Strona głównaEsportSK Gaming wraca na szczyt! Brazylijczycy wygrywają IEM Sydney 2017

SK Gaming wraca na szczyt! Brazylijczycy wygrywają IEM Sydney 2017

Najlepsza drużyna 2016 roku – SK Gaming – przechodziła w ostatnich miesiącach mały kryzys. Brazylijczykom nie udawało się pokonać fazy grupowej kolejnych turniejów. Wygląda jednak na to, że wszystko wróciło do normy, bo FalleN i spółka wygrali właśnie IEM Sydney 2017.

Ostatnie miesiące nie były specjalnie udane dla SK Gaming. Brazylijczycy odpadli w półfinale ELEAGUE Major, przegrali z Virtus.pro w finale DreamHack Masters Las Vegas, a następnie nie wyszli z grupy na IEM Katowice 2017 i SL i-League StarSeries Season 3. Częściowo kłopoty były związane ze zmianami w składzie. Z zespołem pożegnał się FNX, który przez krótki czas był zastępowany przez Foxa, aby finalnie w jego miejsce wskoczył Felps. Wszystko wskazuje na to, że SK Gaming mają już problemy za sobą. Właśnie wygrali IEM Sydney 2017, pokonując w finale FaZe Clan.

IEM Sydney 2017 z pewnością nie był jednym z największych i najważniejszych turniejów tego roku. Pomimo tego wzięło w nim udział wiele zespołów ze światowej czołówki, w tym Astralis, FaZe Clan, SK Gaming oraz OpTiC Gaming. To właśnie te cztery drużyny awansowały do półfinałów. W tych lepsi okazali się Brazylijczycy z SK Gaming, którzy pokonali Amerykanów z OpTiC 2:0 oraz Europejczycy z FaZe Clan, którzy – po bardzo emocjonującym meczu – okazali się lepsi od Duńczyków z Astralis. W niedzielnym finale czekał nas pojedynek SK i FaZe i to w systemie BO3.

Wydawało się, biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia, że to Europejczycy są faworytem do wygrania turnieju. Nie tylko pokonali prawdopodobnie najlepszą drużynę świata, czyli Astralis, ale też wygrali niedawny StarSeries Season 3 i byli w finale IEM Katowice 2017. Jednak Brazylijczycy nie dali im większych szans. Swoim rywalom oddali tylko jedną mapę i ostatecznie wygrali 3:1 (16:12 train, 16:7 cache, 13:16 inferno i 16:11 overpass). Tym samy ponownie wrócili na szczyt i wyrastają na faworytów zbliżającego się ESL One w Kolonii oraz PGL Major w Krakowie.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię