Strona głównaWiadomościJuż 16 maja AMD zdradzi więcej na temat Vega, Navi i Zen+

Już 16 maja AMD zdradzi więcej na temat Vega, Navi i Zen+

Od jakiegoś czasu znane są przybliżone daty premier kolejnych produktów AMD. Jednak wciąż niewiele wiemy na temat przyszłych kart graficznych Vega i Navi oraz procesorów Zen+. Czerwoni nieco więcej powinni zdradzić 16 maja.

Ten rok jest dla AMD niezwykle ważny. Firma kojarzona z kolorem czerwonym nie tylko wprowadziła do sprzedaży nowe procesory z serii AMD Ryzen, ale też szykuje karty graficzne Vega. Oba te produkty miały lub dopiero mają nawiązać walkę z największą konkurencją, czyli Intelem oraz Nvidią. Jednak AMD pracuje już nad kolejnymi generacjami. W przypadku procesorów ma to być Zen+. Z kolei karty graficzne (po Vega) to Navi. Na razie nie wiemy na ich temat zbyt wiele, ale to może się już wkrótce zmienić.

Według serwisu wccftech już 16 maja AMD ma ujawnić swoje plany, które będą wykraczać daleko poza 2017 rok. Czerwoni mają zdradzić więcej informacji na kart graficznych Vega i Navi oraz procesorów Zen+. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie będzie to rynkowa premiera żadnych urządzeń, a jedynie prezentacja kolejnych generacji. Na ten moment wiemy jedynie, że Navi ma wykorzystywać nowe, szybsze pamięci. Najprawdopodobniej chodzi o HBM3 oraz GDDR6, w zależności od pozycjonowania danej karty graficznej. Architektura Navi ma być też pierwszą, która będzie wykorzystywać proces technologiczny 7 nm FinFET firmy Globalfoundries. Premiera na ten moment jest planowana na przełom 2018 i 2019 roku.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię