Strona głównaWiadomościSklepy Saturn znikają z Polski. Zamiast nich będzie MediaMarkt

Sklepy Saturn znikają z Polski. Zamiast nich będzie MediaMarkt

Prawdopodobnie spora część osób nie wie, że sklepy Saturn i MediaMarkt mają tego samego właściciela – MediaMarktSaturn Polska. Nie ma sensu dyskutować na sensownością takiego działania. Ważne jest to, że firma właśnie postanowiła zrezygnować z jednej z tych marek.

Sklepy Saturn znikają z Polski. Wszystkie zostaną zastąpione przez placówki MediaMarkt. Zmiana dotknie w sumie 22 sklepy w całej Polsce.

– Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków – tłumaczy Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Po zmianie w Polsce będzie 85 sklepów MediaMarkt (63 dotychczasowe i 22 Saturn). Co ważne, zmiana nie będzie tylko i wyłącznie kosmetyczna. Właściciele obu marek zapewniają, że ułatwi to klientom dostęp do obsługi posprzedażowej, w końcu MediaMarkt przejmie wszystkie zobowiązania wobec klientów sieci Saturn. Z kolei samej firmie ma to ułatwić zarządzanie aktywnościami operacyjnymi w naszym kraju, a także zapewnić wzrost wydajności i skuteczności w dotarciu do konsumentów. Rebranding ma zacząć się jeszcze w maju i potrwać do września.

Zmiana nie powinna nikogo dziwić. W dłużej perspektywie utrzymywanie dwóch identycznych marek nie miało sensu. To dwa razy więcej kosztów, chociażby marketingowych. Skupienie działalności tylko na sieci MediaMarkt powinno przynieść firmie same korzyści. Poza tym to właśnie MediaMarkt jest w Polsce popularniejszy niż Saturn, więc wybór wydawał się oczywisty.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię