Strona głównaWiadomościPremiera nowych kart graficznych Nvidia bliżej niż się wydawało?

Premiera nowych kart graficznych Nvidia bliżej niż się wydawało?

Nowe karty graficzne Nvidia GeForce z serii GTX 11xx mogą być bliżej premiery niż nam się wydawało. Najnowsze informacje sugerują, że na konstrukcje pojawią się w sklepach w ciągu 2 najbliższych miesięcy.

Nvidia na razie milczy na temat kolejnej generacji kart graficznych. Póki co wiemy, że prawdopodobnie będą one oznaczone jako GTX 11xx (np. GTX 1180), a nie GTX 20xx (np. GTX 2080). Poza tym zmienić ma się pamięć z nieco przestarzałego już GDDR5 lub GDDR5X na najnowsze GDDR6. Jednocześnie data premiery, specyfikacja i cenach to wciąż jedna wielka tajemnica. Jednak im bliżej premiery jesteśmy, tym coraz więcej faktu zaczyna wypływać na światło dzienne.

Według dziennikarzy Tom’s Hardware karty graficzne pojawią się na sklepowych półkach w lipcu, więc za mniej więcej 2 miesiące. Informacja ma pochodzić od osoby blisko powiązanej z rynkiem, ale która postanowiła zachować anonimowość. Chociażby z tego powodu doniesienia te należy traktować z przymrużeniem oka.

Jednak lipcowa data premiery miałaby dużo sensu. Po pierwsze, kryzys na rynku kart graficznych już praktycznie za nami, więc nie ma obaw o zbyt wysokie ceny. Po drugie, SK Hynix w czerwcu ma ruszyć z masową produkcją modułów GDDR6, więc do lipca Nvidia byłaby w stanie wyprodukować wystarczającą liczbę GPU, aby przygotować się na premierę. Oczywiście o ile SK Hynix będzie głównym dostawcą pamięci, co jest bardzo prawdopodobne.

Z drugiej strony coraz częściej pojawiają się doniesienia, według których nowych kart nie zobaczymy w tym roku. Nvidia ma skupić się w 2018 na rozwoju serii GTX 10xx. Wydaje się to raczej mało prawdopodobne, ale czas pokaże, która wersja była bliższa prawdy. My wolimy jednak premierę w lipcu.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię