Strona głównaGrySkywind: Morrowind na silniku Skyrima szybciej, niż The Elder Scrolls 6?

Skywind: Morrowind na silniku Skyrima szybciej, niż The Elder Scrolls 6? [wideo]

Prace nad ogromnym modem nadal trwają. W najnowszym zwiastunie twórcy pokazują, ile pracy włożyli w odświeżenie House Dagoth.

Niezależny projekt Skywind będzie prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaka może przydarzyć się The Elder Scrolls: Morrowind. Uznawana za arcydzieło gatunku RPG zaliczy w swoim życiu jeszcze jedną premierę, lecz na nowym silniku gry Skyrim. Nie wiadomo tylko kiedy to nastąpi…

Trzeba jednak zaznaczyć, że długi czas wymagany na dopracowanie tej wersji jest całkiem uzasadniony. Twórcy moda przebudowują wszystkie modele 3D wzorując się na oryginalnych teksturach, nagrywają ponownie dialogi, poprawiają animacje, aby dopasować ruch postaci, przedmiotów i zwierząt do nowego silnika graficznego.

Nie tylko zajmują się odświeżaniem lokacji, ale też ich wzbogacaniem o nowe elementy jak np. architektury środowiska, czy też wystroju. Efekty ich prac możemy zobaczyć na nowym zwiastunie prezentującym mroczną dzielnicę House Dagoth. Trailer opatrzono narracją stylizowaną na głos Seana Beana, notabene udzielającego głosu w Oblivionie.

Skywinda nie zobaczymy zbyt prędko na pecetach, ale jest szansa na to, że wyjdzie szybciej, niż kolejna odsłona The Elder Scrolls 6 od Bethesdy. Postęp prac możecie śledzić na oficjalnej stronie grupy modderów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię