Strona głównaWiadomościNa CES 2019 zobaczymy CPU i GPU w litografii 7 nm

Na CES 2019 zobaczymy CPU i GPU w litografii 7 nm

AMD jest w gazie. Procesory Ryzen cieszą się sporą popularnością, a na dodatek Intel ma problemy z produkcją swoich układów. Nieco gorzej jest w kategorii kart graficznych, ale kolejne modele produkowane w procesie technologicznym 7 nm zapowiadają się niezwykle ciekawie. Po raz pierwszy zostaną zaprezentowane już na początku stycznia.

Prezes AMD – Lisa Su – będzie miała prezentację w trakcie CES 2019 w Las Vegas. Dokładnie 9 stycznia o godzinie 9:00 rano czasu lokalnego. W trakcie tego wydarzenia po raz pierwszy mamy zobaczyć procesory i karty graficzne wyprodukowane z wykorzystaniem procesu technologicznego 7 nm. To może wprowadzić hardware w nową erę i jest dla Czerwonych niezwykle ważne. Dla porównania Intel cały czas ma problemy z litografią 10 nm, a Nvidia tkwi jeszcze w 12 nm FinFET.

AMD zamierza skupić się na dwóch segmentach rynku komputerowego. Priorytetem mają być serwery i komputery HEDT. Już teraz procesory EPYC i Threadripper radzą sobie doskonale, a nowa litografia ma wywrzeć jeszcze większą presję na konkurentach. Po drugie Czerwoni chcą mocno postawić na rynek gamingowy za sprawą układów Ryzen 3000 (architektura Zen 2) oraz kart graficznych Navi, które – miejmy nadzieję – podejmą realną walkę z Nvidia Turing.

Jednego możemy być pewni – styczeń 2019 roku zapowiada się niezwykle ciekawie. Kto wie, może konsole nowej generacji też będą korzystać z Navi i Zen 2?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię