Strona głównaKonsoleKolejny serwis uruchamia własną platformę z grami

Kolejny serwis uruchamia własną platformę z grami

Niedawno Epic wystartował z własną platformą z grami, stając się uciążliwą konkurencją dla Steam. Wczoraj Google zapowiedziało start swojej platformy streamingowej, i jeżeli wydawało Wam się, że na tym koniec, to mieliście rację, wydawało Wam się. Kolejny z serwisów internetowych chce odkroić sobie kawałek toru i planuje uruchomić własną platformę.

Project Cognac, bo tak roboczo nazywa się platforma z grami serwisu Snapchat, zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu. Według serwisu Cheddar szczegóły poznamy już 4 kwietnia podczas Snap Partner Summit. Jest to impreza zamknięta, na którą wstęp mają wyłącznie zaproszeni goście, a jej hasło przewodnie głosi Less Talk. More Play. Jej uczestnicy, jako pierwsi będą mieli okazję zobaczyć Project Cognac, w którym znajdą się gry mobilne działające w aplikacji Snapchat.

Zobacz: Szef Epic Games staje w obronie czasowej ekskluzywności gier w Epic Games Store

Snapchat po raz pierwszy wykazał zainteresowanie zmianą swojej aplikacji w serwis z grami w czerwcu zeszłego roku. Według pierwotnych planów, usługa miała wystartować we wrześniu udostępniając sklep oraz wsparcie zewnętrznych programistów. Dodatkowo Snapchat nabył w ubiegłym roku PlayCanvas, czyli brytyjski startup VR.

Wejście serwisu w rynek gier jest rozsądnym rozwiązaniem, głównie ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie użytkowników aplikacją. Z kolei Snapchat ma zarejestrowaną duża liczbę graczy mobilnych, w porównaniu z innymi serwisami, co planuje wykorzystać. Prawie 58% użytkowników aplikacji gra w gry mobilne, a 40% w gry konsolowe. Jest to wynik wyższy od Instagrama, Facebooka i Twittera.

Zobacz: Przetestowali Google Stadia. Jak duże są opóźnienia i czy da się wygodnie grać?

Całe szczęście, że tym razem platforma będzie dotyczyła wyłącznie gier mobilnych i gracze PC nie muszą obawiać się o kolejne rozdrobnienie rynku.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię